Виставка до Дня української державності у бібліотеці РІ КУП НАНУ

28 липня наша країна вперше відзначила День української державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення.

За словами Володимира Зеленського, «точка відліку» української державності – заснування Києва, столиці Київської Русі й сучасної України. Тому нове свято відзначається  у день хрещення Київської Русі і утверджує спадкоємність українського державотворення, захищає національні інтереси України та береже історичну справедливість.

Долучаючись до заходів, запланованих для відзначення свята, бібліотека Рівненського інституту Київського університету права підготувала тематичну книжкову виставку «Історико-правотворчий вимір державності України», матеріали якої репрезентують понад тисячолітню історію України, її державотворчі традиції, підкреслють роль і місце українського народу у глобальних цивілізаційних процесах.

Заслуговують на особливу увагу видання науковців Київського університету права та наших партнерів. До прикладу, «Наукові засади державотворення і правотворення: історія, сучасність і перспективи» – збірник матеріалів міжнародної науково-практичної конференції  за загальною редакцією академіка НАН України Юрія Сергійовича Шемшученка, почесного ректора КУП НАНУ, підготовлений до 30-річчя незалежності України Інститутом держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. В ньому висвітлено основні здобутки і проблемні аспекти українського державотворення, окреслено перспективи його розвитку тощо.

Грунтовно розкриває дану проблему і колективна монографія «Сучасне державотворення: правова трансформація в умовах світових змін», яка була видана до 25-річчя Київського університету права НАН України. Ця фундаментальна праця за загальною редакцією ректора Київського університету права НАН України к. ю. н. Юрія Ладиславовича Бошицького є результатом дворічної співпраці науковців університету з колегами зі США, Німеччини, Ізраїлю, Польщі, Угорщини та Азербайджану.

Сподіваємось, матеріали виставки сприятимуть глибокому аналізу державотворчого процесу України та нівелюватимуть фейкові наративи з боку країни-агресора щодо історії української державності.

Слава Україні!