Рівне вшановує скульптора світового рівня Томаша ОСКАРА Сосновського

13 грудня 2022 року відбулася зустріч викладачів та студентів Рівненського інституту КУП НАН України з Лехославом Ламенським, професором Католицького університету міста Любліна (Польща) з нагоди відзначення 210-ї річниці від дня народження україно-польського скульптора, представника академізму, почесного доктора 24-х художніх академій світу.

На зустрічі також були присутні директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига та керівник громадської організації «Культурно-просвітницький Центр ім. Томаша Оскара Сосновського» Ярослав Ковальчук.

Професор Ламенський, який десятки років досліджує творчість Оскара Сосновського, зокрема, ознайомив із цікавими сторінками життєдіяльності скульптора, його перебуванням у Польщі та Італії: навчання у Варшаві; студіювання рисунку і живопису у Ксаверія Яна Канєвського та Антонія Бланка, скульптури – у Павла Малінського; згодом навчання у Берліні під керівництвом Крістіана Рауха та в Римі у майстерні П’єтро Тенерані. У Римі ж він посів професора скульптури в Академії Святого Луки. Багато його скульптур знаходяться у Польщі та найбільше в Італії, де він і провів найтривалішу частку свого життя.

Рівненські краєзнавці розповіли про юні роки Томаша, уродженця Новомалина на Острожчині, коли він навчався у Кременецькому ліцеї; про роботи Сосновського, що знаходяться у Рівненському та Острозькому та інших музеях України.

Директор інституту Іван Вєтров подякував гостям за зустріч та запросив пана професора відвідати інститут з черговою презентацією його наступної книги про життя і творчість Томаша Оскара Сосновського.

Запитаннями студентів та відповідями гостей завершився захід із традиційним гаслом Слава Україні! Героям слава!