Новини

«МИТЕЦЬ. ВОЇН. СВІТЛО»

Саме під такою назвою 20 вересня 2023 року у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки українського художника, фотографа, старшого сержанта 67-ї окремої механізованої бригади, який загинув, Олега Дробоцького.
Олег Дробоцький є уродженцем мальовничого села Вербовець, що на Тернопільщині. Він зі шкільних літ проявляв хист до малювання, беручи участь у різних тематичних образотворчих виставках. Під час навчання у Львівській національній академії мистецтв волонтерив та фотографував у зоні бойових дій. Уже тоді його картини експонувалися на виставках у ряді міст України. Багато творів художника висвітлювали російсько-українську війну. Темі Донецького аеропорту присвячена серія його картин за назвою «Аеропорт», що у 2018 році експонувалася в Рівненському обласному музеї. Після закінчення навчання вступив до лав Збройних Сил України, де продовжував творити.

Під час повномасштабного російського вторгнення в Україну служив стрільцем-санітаром 67-ї окремої механізованої бригади під псевдо «Художник». 6 березня 2023 року Олег загинув внаслідок артилерійського обстрілу на Донечинні. Похований 10 березня 2023 року в селі Вербовець. Посмертно нагороджений Орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Сьогодні картини з війни презентуються на виставці вже без автора. На них Олег, його життя, його побратими, українські захисники – не важко через його мистецькі прояви простежити всю біль війни.
Разом із викладачами Рівненського інституту на виставці також був присутній завідувач кафедри спеціальних дисциплін Віктор Ткачук, якому дуже близька біль втрати, адже він є хрещеним батьком Олега. У свій промові він зазначив: «Такі, як Олег, є прикладом національної патріотичної молоді, він Герой – воїн, вірний собі, своїм переконанням, вірний друзям, побратимам, країні та присязі, не роздумуючи, став на захист своєї держави і віддав за неї своє життя. Великий біль, що втрачаємо кращих синів України».
На заході були присутні рідні художника – його мама пані Ольга, молодший брат Денис, а також очільник Рівненського осередку Національної спілки художників України Петро Подолець, рівненський художник Іван Гуменюк. Вони розповіли про життєвий та творчий шлях Олега, про його погляди та переконання. За словами брата, він зумів поєднати пензель з автоматом, при цьому завжди говорив, що й на війні є мистецтво. Усі були вражені картинами Олега Дробоцького, написаними у форматі так званого «бойового квадрату».
Виставка буде діяти для рівнян та гостей міста протягом місяця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *