Новини

ПАРЛАМЕНТСЬКА ЛЕКЦІЯ ДЛЯ МАЙБУТНІХ ПРАВНИКІВ

У Рівненському інституті Київського університету права НАН України – цікава інтерактивна лекція: її проводять фахівчині освітнього центру Верховної Ради України Ірина Руденко та Ольга Сухова за підтримки Американських Рад з міжнародної освіти в Україні
Вони спілкуються з першокурсниками про різні гілки влади, – з акцентом на роботу законодавчої, знайомлять із кількісним складом українського парламенту та розміщенням депутатів у залі, з його керівництвом, термінами обрання, розповідають, хто може стати народним депутатом, – а це громадяни України, яким на момент проведення виборів виповнився 21 рік. Звісно, у воєнний час виборів не буде, – пора припинити спекуляції на цій чутливій темі.
– Якщо раніше наш освітній центр проводив екскурсії до парламенту для молоді, то нині зі зрозумілих причин їх немає. Тому ми самі приїхали до вас на запрошення вашого директора Івана Вєтрова. А одразу після перемоги України радо запрошуємо в стіни Верховної Ради України, так би мовити, на наочний парламентський урок, – каже Ірина Руденко.
За невеликий проміжок часу майбутні правники дізналися багато: як «рухаються» законопроєкти в парламенті й коли, власне, стають повноцінними законами; що ложа номер чотири – то робоче місце Президента в парламенті; що найстаріший парламент світу – в Ісландії. І що одразу з наданням Україні статусу кандидата в члени ЄС поруч із жовто-блакитним у нашій Верховній Раді з’явився прапор Євросоюзу. «Нам личить прапор ЄС: як за кольором, так і за сенсом», – сказав її голова Руслан Стефанчук.
Студенти вірно відповіли на всі поставлені тренерами запитання й навіть промоделювали справжні парламентські дебати у складі шести команд – із «більшістю» та «опозицією».
– Ми отримали справжнє моральне задоволення від роботи зі студентами університету права в Рівному. Одразу відчувається високий рівень підготовки, який вони отримують. Адже тут готують майбутніх правників уже понад чверть століття й гідно тримають «марку», – одностайні в своїй думці спеціалістки освітнього центру Верховної Ради України.
Інна Омелянчук, журналістка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *