Новини

ВЕЛИКІ ІСТОРІЇ: МАЙДАН. РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

✅20 листопада 2023р. викладачі та студенти Рівненського інституту КУП НАН України спільно із працівниками Рівненського обласного краєзнавчого музею провели захід «Великі історії: Майдан. Революція Гідності та Свободи». З вітальним словом звернувся до гостей директор музею Олександр Булига.
✅На початку заходу Назар Волощук, головний спеціаліст управління культури та туризму Рівненської ОВА, член Всеукраїнської музичної спілки та Національної спілки кобзарів України виконав пісню на слова свого батька Олександра Волощука (музика Я. Ярославенка) «За Україну, ми на Майдані». Пан Назар підкреслив, що відома пісня «За Україну, за її волю» була доповнена його батьком, що надихнувсь подіями Майдану. Присутні хвилиною мовчання вшанували Героїв Небесної Сотні.
Оксана Яремчук, заступник директора з наукової роботи РОКМ, розпочала свій виступ віршованими рядками з поезії Петра Маги. Оксана Володимирівна розповіла про події, що відбувалися тоді в Києві, у нашому місті, як створювалися і діяли Євромайдани, про злочини тодішньої влади, про проплачений Антимайдан, про побиття беркутівцями студентів, про діяльність «тітушок» стосовно євромайданівців. Запропонувала присутнім переглянути документальний фільм телеканалу 2+2 «Революція Гідності: з чого все почалося».
Про події тих часів поділилисясвоїми спогадами:
✅Віктор Ткачук, завідувач кафедри загальнотеоретичних правових та гуманітарних дисциплін Рівненського інституту Киівського університету права. Віктор Євгенович говорив про те, яким шляхом йшла тоді Україна в правовій площині до європейського простору, за які цінності повстали українці проти Януковича та його команди.
✅ Юрій Шадий, учасник Євромайдану у Києві, директор Рівненського обласного центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді. Пан Юрій згадав, як готували Євромайдан, його самозахист, охорону, діяльність майданівців, розстріли на Інститутській, знайомство з Олександром Храпаченком –Героєм Небесної Сотні, нашим земляком.
✅Виступили також Роман Омельчук, народний депутат України 2-го скликання, голова Рівненської обласної організації Українсько-селянської демократичної партії; Тетяна Редюк, просвітянка, депутатка 5-ти скликань міської ради; Віктор Гвоздинський, член національної спілки художників. Всі вони були учасниками Майдану у Рівному. Виступаючі згадали про ті події і дні, розповіли про захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
✅На заході були громадські активісти, діячі культури, внутрішньопереміщені особи, безпосередні учасники Майдану та Євромайдану у Києві та Рівному, студенти Рівненського інституту права, представники ГО «Я Маріуполь» та ЗМІ.
✅На завершення зустрічі пан Н. Волощук разом з присутніми виконали Гімн України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *