Новини

Студенти Рівненського інституту пошанували пам’ять бійців полку «Азов»

8 лютого 2024 року студенти Рівненського інституту КУП НАН України відвідали виставку «Азов. Янголи Маріуполя», яка експонується в актовій залі Рівненського обласного  краєзнавчого музею. Вона присвячена героїчному подвигу бійців окремого загону спеціального призначення Національної Гвардії України «Азов».

Авторкою та організаторкою серії виставок «Полк Азов – Янголи Маріуполя» стала мама полеглого бійця полку «Азов» Владислава Литвиненка з позивним «Вектор» – Віра Литвиненко.  Рівне – дев’яте місто, де відбулась її презентація. В експозиції понад 200 світлин Героїв. Тут можна ознайомитися з їх біографією, оглянути нагороди, які захисники отримали за мужність та звитягу. На жаль, переважно посмертно.

Студенти з цікавістю слухали про життя Героїв виставки, адже серед них є і вихідці з Рівненщини: Ігор Усачов – родом з смт Рокитне, рівняни Костянтин Друзь та Віталій Семчук  – випускники Рівненської  школи-ліцею № 12. У Рівному сьогодні проживають і родини Героїв Владислава Горошко та Ігоря Краснобрижа. Хлопці віддали життя за Маріуполь, а їхні рідні знайшли прихисток в нашому місті.

«Азовці», морпіхи, прикордонники, поліцейські, тероборонівці, добровольці – люди зі сталі, які не лише нищили ворога, а й допомагали цивільним. Загалом оборона Маріуполя тривала 86 днів: з 24 лютого до 20 травня 2022 року, 82 з них – у повному оточенні. У цих боях полк «Азов»  втратив до 300 бійців.

«Ворог хотів знищити «Азов» в Маріуполі, але зараз полк виріс в Третю окрему штурмову бригаду. Тепер «Азов» – це десятки тисяч бійців, які нищать ворога на всіх найскладніших ділянках фронту, виборюючи Перемогу, – зазначила екскурсовод.

Виставка про звитягу Героїв, які віддали своє життя, змушує нас згадати кожного з них, подякувати за життя, за те, що ми вижили завдяки їм.

Переглянути відео 1

Переглянути відео 2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *