10 грудня у РІ КУП НАНУ відбувся день відкритих дверей

12 Грудня, 2016

Цей захід далеко не випадковим збігом обставин отримав важливий контекст – 10 грудня в усьому світі відзначається Міжнародний день прав людини. Саме в цей день у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини, у якій в якості основоположних стверджено важливо життєві принципи, серед яких: принцип рівності людей незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії тощо; право кожного на життя, свободу та особисту недоторканість; заборона рабства и работоргівлі; заборона катувань або жорстокого поводження; рівність усіх перед законом; право на звернення до суду; заборона самовільних арештів; презумпція невинності та заборона зворотної сили карного закону; право на свободу пересувань та вибір місця мешкання; право на громадянство; право на шлюб; право володіти майном; право на свободу переконань; право на мирні збори; право на участь в управлінні громадськими та державними справами; право на працю тощо. Загальна декларація прав людини спонукала людство до розробки та укладення численних конвенцій, декларацій та протоколів з прав людини.

Про це досить розлого розповів учасникам заходу  директор  РІ КУП НАНУ Володимир Леонович Якимчук. Він акцентував увагу на магістральних лініях розвитку інституту, важливості проєвропейських ініціатив ректора професора Юрія Ладиславовича Бошицького, а також закликав школярів не зрадити своїй мрії і наполегливо оволодівати необхідними  для майбутнього юридичного фаху знаннями. Про умови вступу до РІ КУП НАНУ розповіла присутнім завідувач кафедри гуманітарних дисциплін Стефанія Ярославівна Українець. На перевагах правничої професії  у сучасному світі зосередила у своєму виступі увагу старший викладач кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін Марія Анатоліївна Боровець. Про те, що бібліотека інституту є справжньою скарбницею юридичних знань присутні пересвідчилися з розповіді  її завідувача Оксани Пилипівни Сіончук. Особливо тепло майбутні абітурієнти сприйняли виступ президента студентського парламенту РІ КУП НАНУ Софії Олексійовець.
     Важливою частиною заходу стала екскурсія інститутом. Вона справила на учнів та їхніх батьків неабияке враження, яке стане важливою спонукою у виборі гідного навчального закладу для оволодіння фахом юриста.