Юридична клініка «Фенікс-Рівне» (далі юридична клініка), є структурним підрозділом Рівненського інституту Київського університету права Національної академії наук України, створена для практичного навчання студентів інституту , застосування ними теоретичних знань при наданні консультацій, розгляді справ та звернень відвідувачів, підготовки фахівців-правознавців. Юридична клініка не є юридичною особою.
Метою діяльності юридичної клініки є оволодіння студентами сучасними методами організації роботи юриста-практика в наданні правової допомоги та формування умінь і навичок самостійно реалізовувати отримані в інституті теоретичні знання та проявити готовність до правозастосування і правозахисту, в цілях дотримання законів України.
Завданнями юридичної клініки є:
- підвищення рівня практичних знань, вмінь та навичок здобувачів Рівненського інституту КУП НАН України;
- забезпечення доступу пенсіонерам, особам з втратою працездатності, неповнолітнім та малолітнім, багатодітним сім’ям, особам з низьким доходом, особам з обмеженими можливостями, внутрішньо переміщеним особам, учасникам бойових дій (АТО/ООС), постраждалим від домашнього насильства та ін. до правової допомоги;
- формування правової культури студентів;
- підготовка та навчання здобувачів Рівненського інституту КУП НАН України з дотриманням принципів верховенства права, гуманності та справедливості;
- забезпечення здобувачів практичними аспектами юридичної професії під час навчального процесу;
- надання громадянам соціально-вразливих верств населення безоплатної правової допомоги, що полягає в наданні правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, складання заяви, позову, скарги та інших документів правового характеру по фактам порушення чи недотримання прав заявника (крім процесуальних) ;
- проведення заходів з правової освіти населення;
- проведення правоосвітніх, правороз’яснювальних та інших навчально-практичних заходів із залученням практиків із різних сфер юридичної діяльності;
- співробітництво з іншими юридичними клініками закладів вищої освіти України та за її межами.
Основні напрями діяльності Юридичної клініки:
- забезпечення засвоєння здобувачами навичок під час юридичного консультування та складання юридичних документів шляхом надання безкоштовної правової допомоги особам соціально вразливих верств населення;
- забезпечення вивчення здобувачами, які мають намір надавати консультації в юридичній клініці, спеціалізованого курсу «Основи юридичної клінічної практики»;
- проведення тематичних занять з учасниками юридичної клініки;
- проведення зустрічей, тренінгів, майстер-класів, гостьових лекцій та практичних занять учасників юридичної клініки з практиками різного юридичного спрямування;
- проведення правоосвітніх заходів з актуальних правових питань сьогодення;
- співробітництво юридичної клініки «Фенікс-Рівне» з іншими юридичними клініками, правозахисними організаціями, органами державної влади та місцевого самоврядування тощо;
- сприяння участі учасників юридичної клініки у конференціях, тренінгах, майстер-класах та інших заходах професійного спрямування.
У своїй діяльності юридична клініка особливу увагу приділяє доступу пенсіонерам, особам з втратою працездатності, неповнолітнім та малолітнім, багатодітним сім’ям, особам з низьким доходом, особам з обмеженими можливостями, внутрішньо переміщеним особам, учасникам бойових дій (АТО/ООС), постраждалим від домашнього насильства та ін. до отримання належної правової допомоги.
Особливості надання безоплатної правової допомоги.
Безоплатна правова допомога надається з наступних питань:
- захисту конституційних прав та свобод людини і громадянина;
- цивільного, трудового, житлового, земельного, сімейного, міжнародного права та соціального забезпечення тощо;
- правового регулювання підприємницької діяльності, яка здійснюється малозабезпеченими верствами населення;
- захисту прав молоді.
Юридична клініка безумовно сприяє виробленню корпоративної культури, толерантності спілкування між студентами, викладачами і клієнтами; сприяє формуванню соціальної активності, дисциплінованості, відповідальності за отриману справу, пунктуальності, професіоналізму і практичних навичок (спілкування з клієнтом, консультування, підготовка юридичного документа, глибоке вивчення справи та її аналіз тощо).
Беззаперечною є для студентів можливість отримати навички надання якісної та ефективної юридичної допомоги. Юридична клініка надає можливість студентам застосовувати свої знання і формувати практичні навички під час навчання в закладі юридичної освіти.
Консультації надають студенти старших курсів Рівненського інституту КУП НАН України спеціальності «Право», які виявили бажання працювати в юридичній клініці та пройшли конкурсний відбір. Прийом громадян проводиться в присутності завідувача або куратора.
Наша Адреса
33000, м. Рівне, вул. Борисенка, 5, к. 126
![](https://ri.kup.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/YUrklinika-na-sayt_html_f1c1578-e1713399498933.jpg)
Холоденко Андрій Олексійович
Завідувач юридичної клініки
Старший викладач кафедри спеціальних юридичних дисциплін Рівненського інституту Київського університету права НАН України, адвокат
Телефон: (067) 362-10-29
E-mail: phoenix_rivne@kup.edu.ua