14 травня студенти РІ КУП НАНУ взяли участь у регіональній міжвузівській студентській науковій конференції «Людина у світі духовної культури»

18 Травня, 2015

Конференція відбулася на базі кафедри філософії Національного університету водного господарства та природокористування, з яким   п’ять років поспіль триває тісна наукова співпраця кафедри гуманітарних дисциплін РІ КУП НАНУ. Однією із  форм такої співпраці є обмін досвідом роботи наукових товариств та студентських гуртків.  Не випадково щорічно учасниками цього престижного наукового форуму стають представники наукового гуртка кафедри гуманітарних дисциплін РІ КУП НАНУ, керівником якого є к.п.н., доцент кафедри Тетяна Олександрівна Артерчук.

Важливо сказати, що представництво конференції було досить широким – у Рівне з’їхалися студенти з багатьох вузів Києва, Тернополя, Луцька, Львова та інших закладів України. Прикметно, що перше слово мала студентка групи П-21 РІ КУП НАНУ Тетяна Микосянчик,  виступом якої  «Екранна культура: неоміфологічний вимір» відкрилося пленарне засідання. На  ньому також мала слово Дар’я Лякішева.  Її доповідь  на тему «Друга стать» Сімони де Бовуар у контексті феміністичних соціокультурних пошуків» викликала значне зацікавлення аудиторії.
     Предметом жвавих дискусій на  секційних засіданнях стали дослідження Наталії Басюк («Візантійська антропологічна парадигма як основа сучасної культурної саморефлексії України»), Софії Юрків («Гра як домінанта постмодерної культури»), Лілії Кондратовець («Кордоцентризм Памфіла Юркевича у контексті європейської  філософії»), Віри Нечай («Симулятивні виміри сучасного соціокультурного світу»), Аліни Семенюк («Концепція «веселія сердечного» в етичній програмі Григорія Сковороди») та Наталії Яскал («Іронічний вимір сучасного постмодерного дискурсу»).

Студенти продемонстрували не тільки високий рівень володіння матеріалом, а й вміння відстоювати власну думку у тонкій інтелектуальній грі. Вони також отримали можливість  представити власний заклад і ствердити вагу інтелектуальних програм, запропонованих ректором Юрієм Ладиславовичем Бошицьким.