16 травня 2014 р. на кафедрі гуманітарних дисциплін відбулися студентські наукові читання з риторики на тему «Розвиток риторики в Україні»

19 Травня, 2014

Вони відбулися відповідно до плану наукової роботи кафедри за ініціативою доцента,  к.філос. н. Л.А. Циганчук та старшого викладача кафедри Г.П. Дикун.
     Предметом обговорення стали сучасні проблеми розвитку риторики в Україні, історичних реалій її становлення, особливості судової риторики. Із доповідями виступили студенти першого та четвертого курсів. Найбільший резонанс отримали повідомлення на тему «Історичні шляхи українського риторичного слова» (А. Семенюк, І курс); «Жанр «слова» та його функції в літературі Київського часу» (Н. Басюк, І курс); «Феофан Прокопович – видатний слов’янський оратор» (Т. Микосянчик, І курс); «Роль Києво-Могилянської академії у розвитку риторики в Україні» (Л. Кондратовець, І курс); «Відродження національної риторики в Україні» (Н. Бурячинський, І курс); «Розвиток риторики в Україні» (Д. Лякішева, І курс).

Взірцем для студентів-пешокурсників стали доповіді їх колег – Н.Корнійчук  та Н.Герасимчук, присвячені проблемам політичного риторичного дискурсу.
Наукові читання з риторики – це тільки одна зі спроб підняти роль слова у професійному становленні студента.

Циганчук Л.А., кандидат філософських наук,
                                       доцент кафедри гуманітарних дисциплін