16 травня 2014 року в РІ КУП НАНУ відбулося підсумкове засідання наукового товариства студентів кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін на тему: «Актуальні проблеми державотворення в Україні»

16 Травня, 2014

Засідання було приурочене до Дня науки. Під керівництвом старшого викладача Маркевич М.І. та старшого викладача Грицюк А.Р. студенти підготували доповіді згідно з тематикою засідання. Зокрема, студентка 3-го курсу Вікторія Богданець проаналізувала проблеми спадкування за законом, вказавши на реальні проблеми спадкування майна особами 5-ої черги. Наталія Басюк, студентка 1 курсу, охарактеризувала прогресивні моменти Цивільного кодексу Франції та вплив цього документа на цивільне право України. Лілія Кондратовець, студентка 1 курсу, провела порівняльну характеристику конституцій України 1996 року та 2004 року. Аліна Семенюк, студентка 1 курсу, висвітлила основні аспекти правової держави, зазначивши необхідність розбудови правової держави в Україні.
     Також було обговорено проблемні питання створення в Україні громадянського суспільства. Студентка 3 курсу Софія Юрків у своїй доповіді звернула увагу на проблему регулювання майнових відносин подружжя, яке уклало шлюбний договір. Спільна сумісна власність подружжя визначається чинним законодавством, однак, на думку доповідача, при розірванні шлюбу це не вирішує проблеми поділу майна подружжя. Тому було вказано на доцільність укладення шлюбного договору подружжям, у якому чоловік або дружина займаються підприємницькою діяльністю. Студент Владислав Патрак, студент 1 курсу, висвітлив проблематику передачі Кримської області до складу УРСР в розрізі характеристики юридичного оформлення цієї події. На думку доповідача, в ситуації, яка на сьогодні склалася в Україні, це питання необхідно розглядати в історико-правовому аспекті, вважаючи передачу цілком легітимним процесом. Студент зазначив, що передача була зумовлена економічним становищем Криму.

Засідання наукового товариства пройшло на належному рівні в робочій, конструктивній обстановці. Було рекомендовано доповідачам подальше глибше дослідження піднятих ними проблем державотворення.

Оверчук С.В., завідувач кафедри
загальнотеоретичних правових дисциплін