17 квітня у РІ КУП НАНУ відбулася зустріч зі студентською командою волонтерів із Франції

18 Квітня, 2019

Ця команда належить до харитативної спільноти Human’East (Людяний Схід), що була заснована ще у 1987 р. для допомоги особам, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Її засновниками є студенти й викладачі Вищої школи бізнесу (ADHEC Business School) з міста Рубе (неподалік Лілля) на північному сході Франції. Протягом усіх наступних років аж донині студентські команди волонтерів (від 15 до 20 осіб) приїжджають в Україну для виконання свого головного завдання ‒ надання доброчинної підтримки державним, комунальним і приватним закладам, які опікуються дітьми-сиротами, позбавленими батьківського піклування, а також хворими та з інвалідністю.
      Цьогоріч група з 15 французьких студентів спочатку побувала в Харківській області (у т. ч. недалеко від Донбасу), а 13 квітня прибула  до Рівного. Студентам РІ КУП НАНУ було цікаво дізнатися, що бюджет гуманітаної місії Human’East у Харківській та Рівненській областях 2019 р. перевищує 12 тис. євро. Ці кошти призначені для купівлі необхідних матеріалів з ремонту й обладнання навчально-тренувальних і лікарняних закладів для дітей-сиріт, хворих та з інвалідністю (дитяча лікарня й офтальмологічний центр у Рівному, спеціалізовані дитячі освітні заклади, зокрема й приватні у Костополі, Тучині, Олександрії і Великих Межирічах Рівненської області).

dsc_5868.jpg

dsc_5867.jpg

dsc_5870.jpg

Зустріч відкрив директор інституту Володимир Якимчук, який висловив щирі співчуття французьким гостям з приводу їх національної трагедії ‒ пожежі, що суттєво пошкодила собор Паризької Богоматері у Парижі.  Доповідач також підкреслив важливість подібних заходів та актуальність міжнародної співпраці, фундамент якої закладений зусиллями ректора КУП НАНУ Юрія Бошицького.

dsc_5873.jpg

dsc_5877.jpg

dsc_5878.jpg

Після відкриття зустрічі відбулася невимушена розмова про студентське життя, стереотипи про Францію і французів, що поширені серед української молоді, тривалість і періодизацію навчання, його вартість, яка  у Вищій школі бізнесу м. Рубе, де навчаються гості, одна з найвищих у Франції і становить 15 тисяч євро у рік. Зустріч фільмувала місцева телекомпанія, а журналісти трьох рівненських інтернет-видань за підтримки керівництва вишу організували прес-конференцію для чотирьох волонтерів Human’East: Марини Тульмонд (вона є президентом цьогорічної команди), Патрика Завротняка, Флавії Ваттін і Хлої Оніс. Мовами зустрічі були  французька, англійська, українська та польська.
Молоді французькі друзі висловили щиру вдячність за теплу зустріч і змістовні розмови керівництву університету й інституту та студентам Рівненського інституту КУП НАНУ, пообіцявши й надалі підтримувати Україну доступними для них засобами. А насамкінець гостям була запропонована екскурсія інститутом, яка викликала у них жваве зацікавлення.