Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

18 березня 2015 року у РІ КУП НАНУ відбувся круглий стіл на тему: «Правова культура: шляхи формування і розвитку»

19 Березня, 2015

     Його головною метою стало обговорення практичних проблем правової культури як системи правових цінностей, що відповідають рівню досягнутого суспільством правового прогресу і відбивають у правовій формі стан свободи особи.
На засіданні розглядалися такі питання:
1.    Основи формування правової культури та правової свідомості студентів.
2.    Гармонійна взаємодія адміністрації РІ КУП НАНУ і ради студентського самоврядування, викладачів та студентів.
3.    Вдосконалення системи управління учбово – виховним процесом у новітній моделі вищої освіти.
4.    Належна підтримка в роботі Ради студентського самоврядування кураторами академічних груп.
5.    Запровадження системно-цільового підходу до планування виховної роботи серед студентів РІ КУП.
6.    Створення умов для реалізації заходів учбово – виховного процесу в аудиторній  діяльності, які б відповідали інтересам суспільства і вподобанням студентів.
     Координатор проведення круглого столу – Тетяна Володимирівна Корнева – завідувач кафедри загальнотеоретичних та правових дисциплін Рівненського інститута Київського університета права НАН України, кандидат юридичних наук.
     Відкрила захід завідувач кафедри загальнотеоретичних та правових дисциплін Рівненського інституту Київського університету права НАН України Т.В. Корнева, зазначивши, що актуальність обраної теми визначається стратегічними завданнями вирішення проблеми правової свідомості і правової культури на шляху до євроінтеграції й кардинальними змінами системи підготовки майбутніх юристів.
     Керуючий справами РІ Київського університета права НАН України В.Л.Якимчук у своєму виступі зосередив увагу на сприятливих умовах сьогодення для проведення реформи вищої школи, зокрема гармонійній взаємодії адміністрації РІ КУП НАНУ і ради студентського самоврядування з метою спільного пошуку оптимальних шляхів для надання якісної освіти та формування правової свідомості і правової культури.
     Завідувач навчально-методичного відділу Н.В. Кузьмич зосередила увагу учасників на шляхах вдосконалення системи управління учбово – виховним процесом у новітній моделі вищої освіти
     Про належну підтримку в роботі Ради студентського самоврядування кураторами академічних груп доповіла присутнім старший викладач М.А.Боровець.
     Інспектор з виховної та методичної роботи Л.В. Євчук розповіла про запровадження системно-цільового підходу до планування виховної роботи серед студентів РІ КУП. Присутні також мали можливість почути думку юристів-практиків (випускників різних років випуску рівненського інститута КУП НАНУ) із вищезазначеної тематики: С.М. Дем’янюка – начальника відділу дізнання управління аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням Рівненської митниці Державної фіскальної служби України, Ю.С. Дремлюги – начальника Управління контролю за використанням і охороною земель Державної інспекції сільського господарства в Рівненській області, О.О. Кравчук – заступника начальника Управління АТ “Райффайзен Банк Аваль”, В. Нерода – головний спеціаліст юридичного відділу Головного управління Держземагентства у Рівненській області, Б.Б. Нікольченка – адвоката, І.В. Сірочук – адвоката, головного юрисконсульта Управління АТ “Райффайзен Банк Аваль”, Є. Ступчук– суб’єкта підприємницької діяльності (послуги у сфері права). Випускники РІ КУП НАНУ у своїх виступах зосередили увагу присутніх на питаннях щодо об’єктивної і одночасно нагальної потреби широкого розповсюдження (в тому числі й засобами юридичної освіти та правового виховання) новітньої правової ідеології, в основі якої лежать ідеї незаперечної поваги до права, знання і адекватне розуміння ролі права в регулюванні суспільних відносин, що дозволить активно боротися з правовим нігілізмом, який наразі дається взнаки на всіх без виключення рівнях, сприятиме прискоренню процесів побудови демократичної, правової держави.

     У заході також взяли участь викладачі, члени студентської ради та студенти 1-4 курсів РІ КУП НАН України, які у своїх виступах підкреслили важливість обговорюваних питань для підвищення авторитету юристів, реформування системи підвищення якості юридичної освіти, забезпечення її мобільності, привабливості, конкурентоспроможності на ринку праці, удосконалення навчального процесу у РІ КУП на засадах гуманності, особистісно-орієнтованої педагогіки, розвитку і саморозвитку студентів.
     Наприкінці заходу керуючий справами РІ Київського університета права НАН України В.Л.Якимчук зазначив, що цим заходом продовжено співпрацю з кращими юристами-практиками, які працюють у регіоні, і найближчим часом його організаторами будуть намічені шляхи для систематичного подальшого діалогу з випускниками РІ КУП НАНУ.
     За підсумками проведення засідання «круглого столу» його учасниками прийнято резолюцію щодо розвитку співпраці між викладачами і студентами РІ КУП НАНУ та практикуючими юристами Рівненської області з метою спільного вирішення існуючих проблем у галузі вищої освіти.