Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

20 лютого 2020 року студенти РІ КУП НАНУ відзначили Всесвітній день соціальної справедливості

21 Лютого, 2020

     Девізом святкування було обрано слова В. Гюго «Бути добрим зовсім не важко: важко бути справедливим».  Для майбутніх юристів  справедливість є особливою категорією, що позначає невід’ємне природне право людини та один із найцінніших здобутків будь-якого суспільства, за який варто боротися. Сфера застосовування цього поняття безмежна, вона охоплює політичні та економічні системи, закони, соціальні інститути, міждержавні відносини, оцінки, судження, рішення, вчинки, життєві позиції людей. Саме тому Всесвітній день соціальної справедливості сприймають як один з інструментів досягнення соціального діалогу для формування справедливого суспільства. Невипадково рішення про відзначення цього свята оголосили на Генеральній асамблеї ООН 26 листопад а 2007 року, а в Україні його офіційно почали відзначати з 2009 року.

_viber_2020-02-20_15-33-50.jpg

 
 
 
_viber_2020-02-20_15-35-13.jpg

 
 
 
 _viber_2020-02-20_15-34-09.jpg


     Ініціатором заходу стали студенти  четвертого курсу на чолі з куратором, старшим викладачем кафедри спеціальних юридичних дисциплін Світланою Повзун, яка провела диспут «Голосом молоді про соціальну справедливість: рівні можливості та ставлення у сфері праці». У рамках святкування завідувач бібліотеки інституту Оксана Сіончук організувала тематичну виставку «Гендерна толерантність як чинник успішної держави». Також  студентка 4 курсу Вікторія Бунечко підготувала яскравий ілюстративний макет про проблему сирітства в Україні.

_viber_2020-02-20_15-36-18.jpg

 
 
 
 
 
 _viber_2020-02-20_15-36-31.jpg
 


      У контексті заходу співробітники та студенти інституту взяли участь в проекті мережі супермаркетів «Фуршет», які за умовами соціальної акції пропонували придбати продуктові товари для безкоштовного розповсюдження серед осіб, які потребують соціального захисту. У спеціально відведене місце охочі за власним бажанням клали продукти харчування та інші предмети першої необхідності, що допоможуть особам похилого віку, які опинилися у скрутній фінансовій ситуації.
      Таким чином студенти намагалися донести, що соціальна справедливість – це не просто етичний імператив, а основа національної стабільності та глобального благополуччя.