25 Квітня, 2013

Кафедра гуманітарних дисциплін РІ КУП НАНУ тривалий час співпрацює з кафедрою філософії НУВГП. Це передусім спільні наукові проекти – конференції, круглі столи, наукові семінари та ін. Конференція власне і відбувалася у рамках цієї співпраці. Вона зібрала чимало представників студентської молоді із різних вищих навчальних закладів Рівненщини.
   На пленарне засідання були винесені доповіді Катерини Наконечної («Хвильовізм як знак трагізму української культури») та Богдана Шкодича (Архетипи сучасної української культури»).

Робота секцій була присвячена сучасним філософським та культурологічним пошукам, моральному самовизначенню людини, статусу естетичних цінностей у сучасному світі. Жваве обговорення викликали доповіді Олега Лящука («Модернізм як феномен сучасної епохи»), Насті Прокопенко («Загублена українська людина»), Зоряни Салійчук (Символізація української дійсності у бароковій культурі») та Вадима Жовніра («Гельдерлін і Україна»). Важливою для студентів стала і неофіційна частина заходу – кава-брейк, знайомства, обмін телефонами.
   Безумовно, конференція стане поштовхом для нового наукового пошуку.