Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

22 травня у РІ КУП НАНУ відбувся міжпредметний інтегративний круглий стіл «Державно-правові інститути у ФРН»

23 Травня, 2014

     Зважаючи на те, що інтегративні процеси є процесами якісного перетворення окремих елементів системи або всієї системи і що саме вони дозволяють оптимально обрати конкретні шляхи удосконалення якості освіти,  у Рівненському інституті права застосували метод інтеграції знань під час проведення круглого столу «Державно-правові інститути у ФРН». Тут органічно поєднався досвід юридичного осмислення проблеми з лінгвістичним.

     Ініціаторами заходу стали доцент кафедри гуманітарних дисциплін к.п.н. Т.О. Артерчук та  старший викладач кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін  Г.Р. Грицюк. Таким чином, висвітлення проблематики історії держави і права зарубіжних країн  студентами-першокурсниками відбувалося із актуалізацією правових джерел, які озвучувалися мовою оригіналу. Саме на цьому перетині було проаналізовано  позитивний досвід    німецького федералізму, Конституції Німеччини, особливостей роботи виконавчої, законодавчої та судової влади, співвідношення європейського та внутрішнього права, досвід  запобігання корупції та народного контролю влади у ФРН.   Слід особливо відзначити участь студентів Анастасії Козак, Ольги Доманської, Наталії Басюк, Вадима Панчохи, Миколи Марцинкевича та Анни Кравченко, чиї виступи дали поштовх  для жвавого обговорення таких питань як повноваження голови уряду та президента у ФРН, переваги й недоліки можливості суддів займатися політичною діяльністю, можливі наслідки порушення європейського законодавства однією з країн-членів ЄС, переваги національного права над європейським, важливість дотримання міжнародних угод та ін.

     Належить підкреслити, що інтегративний підхід означає реалізацію принципу інтеграції в будь-якому компоненті педагогічного процесу, забезпечує його цілісність та системність. Саме він дав можливість на високому рівні донести до першокурсників вагомі правничі істини та посилити роль лінгвістичного фактора у їх професійному зростанні.

Прес-центр РІ КУП НАНУ