24 квітня у РІ КУП НАНУ відбулася V Всеукраїнськ а науково-практична конференція «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні»

25 Квітня, 2014

Ця конференція ось уже п’ятий рік поспіль відбувається на теренах Рівненщини. Усіх її учасників поєднала єдина мета –  окреслити шляхи побудови розвиненої правової демократичної держави та створити належний  простір для забезпечення життєдіяльності у сучасному європейському співтоваристві. «Ми з вами вкотре маємо нагоду розглянути і обговорити актуальні питання розвитку правової системи України та окреслити стратегічні лінії її розвитку, адже сучасний стан розвитку права в Україні вимагає глибоких теоретичних обґрунтувань, що відповідно  накладає громадянський обов’язок на вчених, юристів-практиків, а також представників юридичної науки і освіти», – відзначив у вітальному слові ректор, заслужений юрист України, професор Ю.Л. Бошицький, котрий доклав неабияких зусиль для піднесення правового іміджу РІ КУП НАНУ.  Вела  пленарне засідання декан факультету міжнародних відносин КУП НАНУ М.О. Дей, яка ствердила актуальність правотворення на сучасному етапі а також  озвучила вітальне слово Президент АН України Б.Є. Патона, Президента Союзу юристів України В.О. Євдокимова та   начальника  управління  освіти  і науки Рівненської обласної  державної адміністрації Г.М. Таргонського.

Значне зацікавлення викликав виступ заступника голови Рівненської облради С.І.Павлюка та заступника начальника Головного управління юстиції у Рівненській області Л.С. Серватович, а також архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона.
     Високим професіоналізмом були позначені доповіді  д. філос. н.  І.Г. Кудрі, присвячена проблемам природного права та конституціоналізму, к.ю.н. Т. В. Корнєвої, котра розкрила особливості адміністративної юрисдикції та реалізації відповідних повноважень митними органами України, к.ю.н. А. Г. Мартіросяна, який розглянув усі «за» і «проти» Інституту угод за новим КПК та ін.

Учасники конференції були одностайними в тому, що юридична наука покликана вносити все більш вагомий внесок у розробку сучасних теоретико-методологічних підходів до аналізу державно-правових явищ, моделей оптимального врегулювання суспільних відносин. Особливий акцент було поставлено на проблемах систематизації нормативно-правових актів України, підвищенні наукового потенціалу, реалізації конституційних принципів щодо визнання людини найвищою соціальною цінністю, народного суверенітету, поділу влади, гармонізації національної правової системи з прогресивними правовими системами країн Європи і світу.

На секційних засіданнях було визначено найкращі доповіді студентів, зокрема, студента РІ КУП НАНУ Назара Бенецького, студента РІ КУП НАНУ Миколи  Бузи та студентки КУП НАНУ Марини Мкртичевої.
     Від імені ректора Ю.Л. Бошицького гостям та переможцям у наукових дебатах були вручені   подарунки – книги на правову тематику.
     Завершилася конференція екскурсією у Рівненський обласний краєзнавчий музей, яка залишила незабутні враження про Рівненський край.

Робота науково-практичної конференції  «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні»  стала своєрідною  відповіддю на деструктивні виклики часу, а також спробою  дати світоглядне розуміння права, його смислу і призначення для людини.

к.ф.н., доцент, зав.кафедрою
                                                                 гуманітарних дисциплін