Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

25 листопада 2014р. у РІ КУП НАНУ відбувся круглий стіл на тему: «Криміналістичне забезпечення правосуддя»

26 Листопада, 2014

    Захід проводився під егідою Київського університету права Національної академії наук України та інтелектуального форуму «Єдина Європа». Він розпочався презентацією аудиторії криміналістики, матеріали для облаштування якої були надані ректором Ю. Л. Бошицьким. І це далеко не перший вияв турботи ректора про рівень підготовки фахівців права у Рівненському інституті.


     Круглий стіл відкрив керуючий справами РІ КУП НАНУ В.Л. Якимчук, який від імені ректора привітав учасників заходу, наголосивши на його актуальності у просторі сучасної юриспруденції. Особливий резонанс отримали виступи професора кафедри кримінального права та процесу,  доктора наук в галузі права,  завідувача навчально-криміналістичної лабораторії КУП НАНУ Г.С. Семакова,  доцента кафедри правосуддя та кримінально-правових дисциплін інституту права ім. І.Малиновського Національного університету «Острозька академія» С.Й. Гонгало, заступника начальника науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Рівненській області, підполковника міліції О.Г. Гайдука, старшого викладача  Рівненського інституту КУП НАН України  Б.А. Шолудька, керівника західного регіону по боротьбі з корупцією, члена міжнародної поліцейської асоціації  І.М. Курички та ін. Предметом обговорення круглого столу стало криміналістичне дослідження серійних вбивств, експертні помилки та шляхи їх недопущення,  огляд місця події як вид комплексної ситуаційної експертизи, запобігання та протидії корупції тощо.


     Варто наголосити на активній участі студентів у цьому заході. Зокрема, виступ  студенток  групи П-32 Т.М. Семенюк («Одорологічна експертиза як форма використання слідів запаху») та Н.О. Христенко («Формування дактилокартотек та біометричні дані документів, що посвідчують особу»). Студентів РІ КУП НАНУ надзвичайно зацікавив  презентований Г.С. Семаковим новітній підручник   «Криміналістика», що відповідає вимогам Болонського процесу і Лісабонської стратегії. Обговорення часто набувало дискусійного характеру, що засвідчило неоднозначність та важливість заявленої тематики.


     Круглий стіл завершився екскурсією інститутом та спільною фотографією на згадку.