25 листопада у РІ КУП НАНУ відбулася лекція на тему: «Голодомор 1932-1933 років як геноцид українського народу»

26 Листопада, 2013

Цей захід був проведений для студентів І курсу відповідно до плану роботи кафедри гуманітарних дисциплін старшим викладачем  кафедри Г.П. Дикун.
     Як відомо, згідно з Указом Президента України, починаючи з 2000 року у кожну четверту суботу листопада в нашій державі щорічно відзначається День пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій. Голодомор став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. За масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю влади та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства. Як відзначила лектор, демографічна катастрофа посіяла в душах мільйонів людей фізіологічне почуття страху, вплинула на генофонд нації.

Документальний фільм “Великий голод”, знятий у 2005 році  редактором ТСН і журналістом Едуардом Лозовим разом з головним режисером ТСН Павлом Овечкіним продемонстрував студентам злочинну політику більшовицького керівництва, її наслідки для українців та нагадав ті страшні події 1932-1933 років. В обговоренні також взяли участь інспектор з виховної та методичної роботи Н. М. Сумченко та організатор культурно-дозвіллєвої діяльності РІ КУП НАНУ М. Р. Пясецька.