26 квітня 2013 року у Рівненському інституті Київського університету права НАН України пройшли студентські наукові читання на тему «Особливості юридичної терміносистеми»

26 Квітня, 2013

Вони проводилися відповідно до плану наукової роботи кафедри гуманітарних дисциплін. У дослідженнях студентів І та ІІ курсів спеціальності «Правознавство» на прикладі мов, які вивчаються у ВНЗ: англійської, французької, німецької, латинської та української були висвітлені проблеми юридичної термінології, перекладознавства, загального мовознавства та ін.

Під керівництвом голови круглого столу доцента кафедри гуманітарних дисциплін І.С. Микитин було заслухано й обговорено 15 студентських доповідей. Науковими керівниками розвідок були доценти й старші викладачі кафедри І.С. Микитин, О.О. Дацюк, Т.О. Артерчук, І.С. Андрейко та І.С. Смолій. Приємно відзначити, що студентки Тетяна Семенюк та Анна-Юлія Петрук виголосили свої доповіді англійською мовою. На належному рівні представили свої дослідження студенти Софія Юрків, Андрій Токарчук, Аліна Челбіна, Вікторія Богданець, Лілія Безшерстна, Василь Кибукевич, Тетяна Максімцева, Анастасія Прокопенко, Богдан Шкодич, Олег Жук, Олександр Давидович, Вікторія Семенюк, Анжела Гук, Наталія Нітковець та  Юлія Шкаравецька.

Предметом обговорення студентських читань стали такі актуальні для майбутніх фахівців-правників теми,  як поняття юридичного терміна, словотворення юридичних термінів в іноземних мовах, метафора та метонімія як засоби відображення сучасної правової інформації, синонімія в англійській юридичній терміносистемі, варіативність юридичних термінів у німецькій мові у ФРН та німецькомовних країнах, адекватність перекладу іншомовного юридичного тексту, вживання латинських виразів в мові права та проблема лексичних запозичень в українській мові.
   Наукові читання стали ще одним стимулом до творчого пошуку та самореалізації студентів.