28 та 29 листопада студенти та викладачі РІ КУП НАНУ стали учасниками майстер-класів професора Болонського університету Луки Мецетті

1 Грудня, 2014

Візит поважного гостя відбувся за сприяння ректора  Київського університету права  НАН України Ю. Л. Бошицького у рамках розвитку міжнародних зв’язків університету.

Зустріч проходила у великій  конференц-залі інституту і зібрала чимало  зацікавлених осіб – студентів та викладачів РІ КУП НАНУ, а також гостей із багатьох вишів регіону, зокрема, Рівненського державного гуманітарного університету, Національного університету «Острозька академія», Рівненського кооперативного економіко-правового коледжу тощо. Тема  обговорення «Моделі та системи конституційної юрисдикції в галузі порівняльного права»   викликала широку дискусію, незважаючи на те, що у виступі п. Мецетті ішлося в основному про  американську та європейську моделі конституційного контролю. Проте, так чи інакше доповідач не упускав поля зору і систему конституційного права України, торкаючись так само злободенних проблем сучасного державотворення.
     Професор відповів на численні питання аудиторії. Студентів найбільше цікавила перспектива опанування європейського права безпосередньо в Італії, а також можливості тіснішого спілкування зі своїми колегами-італійцями. Поважний гість запевнив учасників круглого столу у тому, що з допомогою Ю.Л. Бошицького, разом з яким він підписав необхідні документи про співпрацю  між Київським університетом права  НАН України та  Болонським університетом Італії,  їхня мрія стане дійсністю. Після спілкування зі студентами, більшість з яких виявили високий рівень володіння англійською, Лука Мецетті висловив бажання прочитати у РІ КУП НАНУ курс лекцій, присвячених конституційному праву.

Італійського гостя приємно вразила база інституту, особливо комп’ютерний клас, велика конференц-зала та зала судових засідань.

Захоплення у професора також  викликала культурна програма, запропонована Ю.Л. Бошицьким. У супроводі ректора та керуючого справами РІ КУП НАНУ В.Л. Якимчука Л. Мецетті відвідав Рівненську фабрику «Бурштин України», Рівненський обласний краєзнавчий  музей,  археологічно-культурний центр «Пересопниця», а також пам’ятник історії та архітектури XIX століття Тараканівський форт та Дубенський замок. Про візит до Рівного   п. професору нагадуватиме не тільки  колекція сувенірів, а й приємні спогади від спілкування.