28 та 29 листопада студенти та викладачі РІ КУП НАНУ стали учасниками майстер-класів професора Болонського університету Луки Мецетті
Візит поважного гостя відбувся за сприяння ректора Київського університету права НАН України Ю. Л. Бошицького у рамках розвитку міжнародних зв’язків університету.
Зустріч проходила у великій конференц-залі інституту і зібрала чимало зацікавлених осіб – студентів та викладачів РІ КУП НАНУ, а також гостей із багатьох вишів регіону, зокрема, Рівненського державного гуманітарного університету, Національного університету «Острозька академія», Рівненського кооперативного економіко-правового коледжу тощо. Тема обговорення «Моделі та системи конституційної юрисдикції в галузі порівняльного права» викликала широку дискусію, незважаючи на те, що у виступі п. Мецетті ішлося в основному про американську та європейську моделі конституційного контролю. Проте, так чи інакше доповідач не упускав поля зору і систему конституційного права України, торкаючись так само злободенних проблем сучасного державотворення.
Професор відповів на численні питання аудиторії. Студентів найбільше цікавила перспектива опанування європейського права безпосередньо в Італії, а також можливості тіснішого спілкування зі своїми колегами-італійцями. Поважний гість запевнив учасників круглого столу у тому, що з допомогою Ю.Л. Бошицького, разом з яким він підписав необхідні документи про співпрацю між Київським університетом права НАН України та Болонським університетом Італії, їхня мрія стане дійсністю. Після спілкування зі студентами, більшість з яких виявили високий рівень володіння англійською, Лука Мецетті висловив бажання прочитати у РІ КУП НАНУ курс лекцій, присвячених конституційному праву.
Італійського гостя приємно вразила база інституту, особливо комп’ютерний клас, велика конференц-зала та зала судових засідань.
Захоплення у професора також викликала культурна програма, запропонована Ю.Л. Бошицьким. У супроводі ректора та керуючого справами РІ КУП НАНУ В.Л. Якимчука Л. Мецетті відвідав Рівненську фабрику «Бурштин України», Рівненський обласний краєзнавчий музей, археологічно-культурний центр «Пересопниця», а також пам’ятник історії та архітектури XIX століття Тараканівський форт та Дубенський замок. Про візит до Рівного п. професору нагадуватиме не тільки колекція сувенірів, а й приємні спогади від спілкування.