29 вересня на кафедрі гуманітарних дисциплін РІ КУП НАНУ відбулися заходи, приурочені відзначенню Європейського дня мов

30 Вересня, 2015

Ця акція проходила у руслі проєвропейських ініціатив, які  знайшли своє втілення у численних проектах ректора університету Юрія Ладиславовича Бошицького. Одним із них стало відзначення Дня європейських мов, продиктоване необхідністю опанування європейського мовного досвіду та його актуалізації серед студентської молоді.

Свято відкрив керуючий справами РІ КУП НАНУ В.Л. Якимчук, котрий у своєму виступі наголосив, що збереження і розвиток мов, включаючи малі, декларується в якості офіційної мовної політики Євросоюзу і що в європейських інститутах офіційно рівноправно використовуються наступні мови: англійська, болгарська, угорська, грецька, датська, ірландська, іспанська, італійська, латиська, литовська, мальтійська, німецька, нідерландська, польська, португальська, румунська, словацька, словенська, фінська, французька, чеська, шведська, естонська. Усі рішення, що приймаються офіційними органами ЄС, перекладаються на всі офіційні мови, і громадяни ЄС мають право звертатися до органів ЄС та отримувати відповідь на свої запити на будь-якій з офіційних мов.
     Провела захід керівник лінгвістичної секції к.п.н., доцент кафедри  Т.О.Артерчук. Програма святкування передбачала проведення круглого столу на тему: «Значення мотивації в процесі оволодіння мовами», дискусії та інтелект-штурм з питань вивчення мов за участю викладачів та студентів і насамкінець акцію «What is it called?» та виставку стіннівок «Language facts». Студенти спілкувалися винятково іноземними мовами. Переможець багатьох конкурсів, що передбачали знання мов,  студентка групи П-31 Марія Свиридон отримала подарунковий пакет книг на юридичну тематику, наданий ректором Ю.Л. Бошицьким.

Це свято, безперечно, сприяло популяризації європейських мов та європейської культури.