Бібліотека РІ КУП НАНУ підготувала тематичну виставку до Дня української писемності та мови
Українська мова є таким самим символом , як і прапор, і герб, і гімн держави. Після розпочатого росією насильницького вторгнення 24 лютого 2022 року, багато людей почали розглядати мову як питання національного виживання. Олесь Гончар писав: «Коли кажемо про незалежність України, то це найперше мова, мова! Без неї незалежність – пусті слова». Українська мова – феномен, адже вона творить історію та сама є її сторінкою, починаючи з часів хрещення Русі й аж до нинішніх подій – несамовитої війни російської федерації проти України. Саме мова постала як наріжний камінь поштовху нації до сильної пострадянської самоідентичності.
В День української писемності та мови, який, починаючи з 1997 року, щороку відзначається в Україні 9 листопада, бібліотека Рівненського інституту Київського університету права НАН України долучилася до регіональних та загальнодержавних заходів, що вшановують державну мову та пам’ять Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. В читальній залі книгозбірні підготовлено тематичну виставку «Українська мова у професійній діяльності юриста». ЇЇ матеріали висвітлюють державну мову як найважливіший засіб правової комунікації, пізнання та передачі правової інформації у суспільстві, окреслюють засоби мовного вираження правових понять і категорій на різних рівнях: лексичному, лексико-семантичному, граматичному. Документальні джерела виставки інформують також про історію розвитку мови права, функціонування мовних одиниць у юридичному мовленні, лінгвостилістичні особливості юридичного тексту, його жанри і різновиди.
Сподіваємось, запропоновані матеріали стануть теоретичним підгрунтям для закріплення умінь та навичок володіння українською мовою.