Бібліотека РІ КУП НАНУкраїни взяла участь у Міжнародному науково-практичному семінарі на тему : «Сучасні інформаційні системи для українських користувачів з порушеннями зору: перша українська дейзі – бібліотека»

24 Жовтня, 2014

Цей семінар  відбувся 22 жовтня 2014 року у примiщеннi Рiвненськоi обласної унiверсальноi наукової бiблiотеки, в межах започаткованого Міністерством культури України проекту «Взаєморозуміння». Він пройшов за участю представників академії «Svefi» (Швеція), Державної агенції промоції культури України Міністерства культури України, «Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами» Національного університету «Львівська політехніка» та Української спілки інвалідів.
     Модератори семінару ознайомили учасників з книжковим аудіоформатом «дейзі», його очевидними перевагами, технічним і програмним забезпеченням для виготовлення дейзі – книг, напрацюваннями у ділянці створення першої української дейзі – бібліотеки, унікальними досягненнями у сфері адаптації мультиплікаційних та художніх фільмів для незрячих глядачів, тощо.

У рамках семінару відбулося представлення першої в Україні художньої аудіокниги в DAISY форматі, із захищеними авторськими правами, рівненської поетеси Вікторії Самчук «Тобі емоції справжні», створеної рівнянином Петром Поліщуком у межах шведсько – українського проекту «Сучасні інформаційні системи для українських користувачів з вадами зору» (керівник проекту Оксана Потимко) .
     Завідувачка бібліотеки РІ КУП НАНУ О. Сіончук взяла участь в майстер – класах, ознайомившись з моделями дейзі – плеєрів, з правилами і способами конвертації книг у форматі дейзі, з правильним облаштуванням робочого місця незрячого або слабозорого читача в  бібліотеках України, зокрема і в бібліотеках навчальних закладів.