Бібліотека та студентський актив РІ КУП НАНУ провели заходи по вшануванню пам’яті жертв Голодомору
28 листопада 2015 року відповідно до Указу Президента України “Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів” від 13 листопада 2015 року № 635 в усіх населених пунктах України, з метою гідного вшанування загиблих, відбудуться заходи до Дня пам’яті жертв голодомору, вчиненого тоталітарним сталінським режимом.
Щохвилини з вересня 1932 року по липень 1933-го помирали щонайменше 17 осіб, щогодини – більше 1000, щодня – понад 24 тисячі. За десять місяців Україна втратила майже чверть свого населення. В голодомор, за оцінками дослідників, померло від 7 до 10 мільйонів чоловік. Третина всіх померлих від голоду – діти.
Сьогоднішня студентська молодь, за словами Президента студентського парламенту Рівненського інституту Київського університету права НАНУ Кравченко Анни, – це діти і онуки тих, хто врятувався, і саме тому їх святим обов’язком є вшанування пам’яті загиблих.
Долучаючись до заходів, які проходять по всій державі, студенти інституту створили в холі вузу тематичну інсталяцію «Жнива скорботи», а бібліотека підготувала виставку «Політично – правові аспекти української трагедії Голодомору 1932-1933 років».
На книжковій виставці представлено документи, фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинені тоталітарним режимом. Завідувач бібліотеки О.П. Сіончук наголосила, що в документах виставки витлумачені вузлові питання правової оцінки геноцидного характеру Голодомору 1932 – 1933 рр. в Україні у світлі Конвенції ООН 1948 р. «Про попередження злочину геноциду та покарання за нього». Основну увагу приділено обґрунтуванню наявності наміру тоталітарного комуністичного режиму частково знищити українську націю шляхом виморення голодом українських селян, які були її питомим складником.
Крім цього, на стенді «Бібліотечно – бібліографічний калейдоскоп» для широкого ознайомлення висвітлена інформація за рубриками «Голодомор у художній літературі», «Перелік художніх та документальних фільмів про Голодомор», «Інтернет – посилання до теми Голодомору».
Студенти – активісти Буско Олександр, Олексійовець Софія, Наконечна Катерина зазначили, що пам’ять про ті часи вкарбувалася у свідомість наших співвітчизників назавжди, вона болем проймає людей, є насправді невмирущою і передаватиметься з покоління в покоління новим генераціям.