Делегація КУП НАНУ відвідала унікальний, єдиний в Україні музей ковальства
В Київському університеті права НАН України уже стало доброю традицією в рамках університетського проекту «Пізнай свій край» відкривати світ разом. Захоплюватися красотами архітектури, талановитими людьми та витворами природи університетська спільнота має можливість повсякчас подорожуючи країною, поєднуючи приємне з корисним. Після напруженої роботи під час конференцій, майстер-класів, круглих столів та семінарів завжди знайдеться час відвідати визначні місця території перебування.
Так і цього разу, в рамках проведеної Київським університетом права НАН України на базі Рівненської філії, Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні» за сприянням ректора університету, професора Юрія Бошицького учасники та організатори конференції відвідали перший, єдиний в Україні музей ковальства у місті Рівному.
Керівник і ініціатор створення музею Ніна Крока десять років тому на одному з ковальських фестивалів придбала сувенір – металевий черевичок, що пізніше став першим експонатом для музею. Згодом, пані Крока познайомилася з майстрами народного ремесла з України та зарубіжжя, почала робити замовлення безпосередньо у них. Нині у музеї зібрано більше сотні експонатів, це витвори кращих ковалів України, що були представлені на різноманітних фестивалях. Це переважно роботи відомого донецького майстра-коваля Віктора Михальова, майстра сучасного прикладного мистецтва, члена Спілки ковалів України. Також тут є роботи майстрів з Рівного та інших міст України. В музеї зібрані й рицарські обладунки, і філігранна скриня, і шахи, і канделябри несподіваних форм. Вражає поєднання у виробах металу і бурштину, яким славиться Рівненщина.
Магія металу, його тепло, пластика, витонченість і вишуканість в кожній лінії, повітряна легкість, майже невагомість… Дійсно, перший в Україні музей ковальства в Рівному дарує ні з чим не зрівняні відчуття! Ти дивишся на речі і лише мозком розумієш, що це метал… неймовірна енергетика!
Пізнавати свій край – найкраща з можливостей розвитку сучасної людини.
Статтю підготувала
завідувач кафедри КУП НАНУ Н. Армаш