Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

Делегація Рівненського інституту КУП НАН України взяла участь у ІХ Міжнародній науково-практичній конференції «Європейська юридична освіта і наука», яка проходила у м. Ужгород.

17 Листопада, 2015

     Рівненський інститут на цьому науковому форумі представляли   керуючий справами інституту Володимир Леонович Якимчук, старший викладач кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін Марія Анатоліївна Боровець, студент ІІІ курсу Владислав Патрак та студентка ІІ курсу  Марія Гончарук. Уперше на такому престижному заході було презентовано Рівненський інститут Київського університету права НАН України. В. Л. Якимчук  розповів не тільки про наукові здобутки закладу, а й запропонував учасникам конференції відеотур, що наочно демонструє оновлений образ інституту, створений зусиллями ректора Ю.Л. Бошицького.

     Долучившись до обговорення актуальних питань європейської юридичної освіти і науки, присутні  мали нагоду також взяти участь у відкритті Міжнародного центру правових та економіко-соціальних досліджень країн Центрально-Східної Європи Київського університету права НАН України.

     У рамках загальноуніверситетського проекту «Пізнай свій край», що діє під патронатом ректора,   делегація відвідала Чинадіївський замок «Сент-Міклош» – пам’ятку архітектури XIV-XIX ст. поблизу міста Мукачево Закарпатської області. Екскурсантів вразила історія кохання чарівної княгині Ілони Зріні до молодого графа Імре Текелі. Свого часу за цією подією пильно спостерігала уся західноєвропейська знать.

     Особливі враження  залишила  також екскурсія до найбільш романтичного на Закарпатті Невицького замку, що  біля села Кам’яниця Ужгородського району Закарпатської області. Фонтани із природнім тиском води, що дивують взимку своїми незамерзаючими струменями,  дорога, яка серпантином піднімається до замку, таємничі руїни, – усе це залишиться у спогадах назавжди.
Важливо, що подібні заходи  розповідають про рідний край більше, аніж сухі теоретичні розвідки.   Студенти винесли звідси не тільки втіху інтелектуальних змагань, а й радість живого спілкування.