Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

День пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 Лютого, 2023

День пам’яті героїв Небесної сотні відзначається в Україні щорічно 20 лютого згідно з указом президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті героїв Небесної сотні”.

Цьогоріч в Україні ця пам’ятна дата відзначається вже вдев’яте.

Саме в ці дні під час Революції гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піка. Із 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого від поранень померло ще понад 20 протестувальників. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної Сотні.

В День вшанування пам’яті героїв Небесної сотні головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний нагадав про цінності, за які українці воюють і висловив упевненість у перемозі України. “Сьогодні вся країна вшановує пам’ять героїв Небесної сотні. Це нагадування про високу ціну нашої свободи і про цінності, за які ми воюємо”, – написав Залужний у Facebook, додавши, що на зламі 2013-2014 років, українці зробили свій вибір. За словами Залужного, прямо з Майдану тисячі добровольців одразу пішли на фронт, а з 24 лютого 2022 року цей фронт розтягнувся на 3 тис. км. “Але нас це не злякало. Ми продовжуємо боротьбу. І ми переможемо”, – підкреслив головнокомандувач ЗСУ.

Президент України Володимир Зеленський також виступив зі зверненням з нагоди Дня Героїв Небесної сотні. Він зазначив, що сьогодні вшановує героїв, які віддали життя за Україну й українців у часи Революції гідності, героїв Небесної Сотні – людей різного віку й професій, із різних регіонів, але однакових і справжніх цінностей. Президент підкреслив, що через 9 років після Революції гідності битва за українську незалежність триває.

Небесна Сотня – перші герої російсько-української війни. Вони прийняли перший бій у війні, яка триває донині. І сьогодні, вшановуючи Героїв Небесної Сотні, ми схиляємо голову і перед усіма українськими воїнами, захисниками і захисницями з Небесної Січі, котрі так само жертовно принесли свої життя на вівтар нашої свободи.

Світла пам’ять і вічна слава Героям!