Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ

28 Липня, 2023

Цього року Україна відзначає День Державності 28 липня.
 У 2023 році Україна вдруге відзначатиме День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року. Ця памʼятна дата покликана нагадувати, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а його витоки – у Руській середньовічній державі, центром якої був Київ.
День Державності відзначається того ж дня, коли українські християнські церкви вшановують памʼять Київського князя Володимира Великого та День Хрещення Руси–України.
Князь Володимир Великий – уособлення розбудови Русі. Прийняття ним у 988 році християнства як державної релігії стало для України цивілізаційним вибором. Русь підтримувала політичні, економічні та культурні зв’язки з більшістю європейських держав того часу.
Спадком Русі є герб (тризуб), грошова одиниця, а, головне, Київ як політичний і культурний центр України.
Наступного 2024 року року День Державності відзначатиметься 15 липня з огляду на перехід Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря. За відповідний законопроєкт, внесений Президентом, Верховна Рада проголосувала 14 липня.

НИЖЧЕ:
– інфографіка про те, що Україна успадкувала від різних державних утворень у своїй історії, та матеріали, підготовлені Українським інститутом національної памʼяті

w1.jpg

w2.jpg

 w3.jpg

 w4.jpg
 w5.jpg
 w6.jpg