День вишиванки у Рівненському інституті КУП НАН України

21 Травня, 2020

В культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами, символами та знаками. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу.
    День вишиванки започатковано у 2006 році у Чернівцях за ініціативою письменниці, журналістки Лесі Воронюк.  Будучи студенткою Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, вона запропонувала ідею акції, яка знайшла широку підтримку серед студентів і викладачів.
    І хоча спочатку учасників флешмобу було небагато, ідея жила і завойовувала серця  тих, кому є небайдужою національна гідність.  Саме тому вишиванка стала своєрідним символом патріотизму і любові до своєї країни. А ще  її люблять за стильність і унікальність, адже кожен вишитий на візерунок має своє значення.
    У День вишиванки всі, від малого до великого, одягають українське вбрання, яке виглядає дуже святково і дарує всім відмінний настрій. Цьогоріч цей день ми залишаємось вдома, та все ж намагаємось дотримуватись традицій.
     Студенти та викладачі Рівненського інституту КУП НАНУ одягли вишиванки вдома та зробили фото, долучившись  до відзначення Дня вишиванки в Україні.