День вишиванки в Рівненському інституті КУП НАН України
День вишиванки в Україні відзначають у третій четвер травня. Основна мета свята — збереження українських національних цінностей та їхня популяризація. День вишиванки з’явився у 2006 році з ініціативи студентки Чернівецького національного університету Лесі Воронюк.
Це свято, приурочене українській національній культурі і традиціям, попри свій відносно молодий вік вже набуло широкої популярності та стало традиційним. Святкові акції, присвячені українській вишитій сорочці, проводяться не лише в Україні, але й далеко за її межами – у країнах Європи, Канаді, Сполучених Штатах Америки, Австралії, тощо.
Вишиванка вважається оберегом від усього поганого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси і міцного здоров’я, а також щастя. В Україні вишивка також символізує і сімейну пам’ять, вірність і любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя і свободу в орнаменті вишивок. Вишиванка стала своєрідним символом патріотизму і любові до своєї країни. А ще її люблять за стильність і унікальність, адже кожен вишитий на візерунок має своє значення.
У День вишиванки всі, від малого до великого, одягають українське вбрання, яке виглядає дуже святково і дарує всім відмінний настрій. Студенти та викладачі Рівненського інституту КУП НАНУ одягли вишиванки та долучились до відзначення Дня вишиванки в Україні.
ДЕНЬ ВИШИВАНКИ У РІ КУП НАНУ