КАНІКУЛИ ДЛЯ СТУДЕНТІВ РІВНЕНСЬКОГО ІНСТИТУТУ КУП НАН УКРАЇНИ – НЕ ПЕРЕШКОДА ЗДОБУТТЮ ЗНАНЬ
22 січня 2024 р., під час зимових канікул, студенти Рівненського інституту КУП НАН України вкотре відвідали Рівненський апеляційний суд. Здобувачі вищої освіти були присутніми під час розгляду кількох кримінальних справ різних категорій.
Безперечно, студенти з нетерпінням очікували винесення судового рішення у справі по обвинуваченню особи у вчиненні злочину, передбаченого ст. 119 КК України (вбивство через необережність), під час розгляду якої були присутні 12.12.2023 р. Проте, у зв’язку з поданням клопотання захисником обвинуваченого; відсутністю захисника та обвинуваченого у засіданні; обов’язковістю участі обвинуваченого у розгляді справи (оскільки в апеляційних скаргах прокурора та потерпілих порушується питання про погіршення становища обвинуваченого), розгляд справи був відкладений. Відтак інтрига перевірки знань студентів з кримінального права щодо кваліфікації злочину і міри призначення покарання залишилася.
Увагу студентів привернула справа за обвинуваченням особи у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 389 КК України (ухилення засудженого від відбування покарання у виді громадських чи виправних робіт).
Обвинувачений у цій справі був засуджений вироком Дубенського міськрайонного суду від 29.10.2020 р. за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України (шахрайство) до покарання у виді 120 годин громадських робіт. Проте він умисно ухилився від виконання призначеного судом покарання, відтак вироком Дубенського міськрайонного суду від 15.02.2022 р. особу визнано винною та засуджено за ч. 2 ст. 389 КК України. На підставі ст.75 КК України обвинуваченого звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 2 роки та покладенням на нього обов`язків, передбачених ч.1 ст.76 КК України.
Прокурор у апеляційній скарзі просив вказаний вирок скасувати та ухвалити новий вирок, яким обвинуваченого визнати виним, засудити за ч.2 ст.389 КК України та призначити покарання у виді обмеження волі на строк 1 рік;. невідбуту частину покарання – 96 годин громадських робіт перевести у 12 днів обмеження волі (п.4 ч.1 ст.72 КК України); за сукупністю вироків, до призначеного покарання повністю приєднати невідбуту частину покарання за вироком суду від 29.10.2020 р. (ч.1 ст.71 КК України) та призначити остаточне покарання у виді обмеження волі на строк 1 рік 12 днів.
Під час судового засідання обвинувачений не заперечував факт невідбуття покарання, зобов’язався відпрацювати невідбуту частину покарання, запевнив, що усвідомив наслідки у разі задоволення апеляційної скарги прокуратури. Розгляд справи судом було відкладено.
Після завершення відвідування Рівненського апеляційного суду здобувачі вищої освіти підбили підсумки зі своїм керівником Оксаною Якимчук. Дискусії велися навколо кваліфікації дій обвинувачених у справах. Студенти переконалися у необхідності обов’язкового виконання судових рішень.
Адміністрація Рівненського інституту КУП НАН України висловлює подяку суддям кримінальної палати Рівненського апеляційного суду за сприяння в оволодінні знаннями норм матеріального та процесуального права студентами ЗВО.