Книга як складова ресоціалізації засуджених
Нещодавно студенти Рівненського інституту Київського університету права НАН України відвідали Городищенську виправну колонію № 96 (інформація про це присутня на сайті інституту).
Однією із проблем організації роботи цього закладу, про яку дізнались студенти, виявилось недостатнє комплектування літературою бібліотеки колонії. Беручи до уваги, що потреба читати і вміти знаходити в літературі відповіді на складні життєві запитання є важливим завданням в формуванні особистості людини та для забезпечення можливості реалізації засудженим права на дозвілля, викладачі та студенти РІ КУП НАНУ вирішили поповнити фонд книгозбірні з домашніх бібліотек.
До збору книг долучилися всі бажаючі, бібліотека РІ КУП, до прикладу, передала законодавчу літературу, але найбільший внесок зробила заступник директора з навчально-виховної роботи РІ КУП НАНУ Марія Анатоліївна Боровець.
Завдяки їй засуджені матимуть змогу ознайомитися з творчістю Вольфгана Хольбайна- німецького письменника, автора науково-фантастичних романів та романів в стилі жахів, Кетрін Чантер- англійської письменниці- новеліста та її першого великого твору «Таємниця маєтку Велл», за який вона отримала премію Lucy Cavendish Fiction Prize. Задуматися над своїми життєвими пріоритетами, над тим, щоб ти зробив на місці героїв книги, а також над тим, що таке любов і ненависть і що вони можуть зробити з людським життям, можна буде з досить неоднозначної детективної історії Еріка Вальца «Таємниця древнього замку». Окрім зазначених книг, Марія Анатоліївна подарувала твори Дмитра Скирюка, Джеймса Нельсона, Мелані Джексон, Вероніки Іванової тощо.
На думку експертів, книги відіграють також важливу роль в ресоціалізації засуджених, допомагають їм знайти шлях до самих себе, тому сподіваємось, що дана акція допоможе розвивати зацікавленість засуджених до розумового дозвілля та підвищення їхнього інтелекту.