Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

Книжкова виставка до відзначення Чорнобильської трагедії у бібліотеці РІ КУП НАНУ

26 Квітня, 2017

     У ніч з 25 на 26 квітня 1986 р. сталася найбільша техногенна катастрофа ХХ сторіччя – аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС), розташованої у м. Прип’ять Київської області. Масштаби цієї події набули характеру велетенської екологічної катастрофи, що зачепила життя десятків мільйонів людей в Україні та в сусідніх країнах. Причиною аварії стали використання застарілого (недосконалого) типу реактора, порушення технологічної дисципліни, допущення помилок під час проведення технологічного експерименту, домінування при прийнятті рішень політичних факторів над економічними, екологічними, моральними, ігнорування союзним центром прав та інтересів Української РСР.
     31 рік минув відтоді, а пам’ять людська зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими були ці подробиці.  Це 35 тисяч забраних життів, це мільйони людей, які постраждали від радіації. Це виведена з господарського обігу частина території України – сільськогосподарські землі , лісові масиви та водоймища – мертва зона, «зона відчуження» в 2712 кв. км .

     Про причини та жахливі наслідки аварії на ЧАЕС розповідає виставка – застереження  «Земля, обпалена атомом», організована в читальній залі бібліотеки Рівненського інституту Київського університету права НАН України.
     На ній представлені публіцистичні видання, художня література та ряд публікацій про сьогоднішні проблеми ліквідаторів. На жаль, уряд ігнорує проблеми чорнобильців, більше того, влада не приділяє належної уваги і завершення будівництва об’єкта «Укриття» (саркофагу над четвертим енергоблоком ЧАЕС), для чого потрібні термінові капіталовкладення.
      Сподіваємось, що вирішення чорнобильських проблем має базуватися на цілісному підході до потреб і окремих людей, і цілих категорій постраждалих, з пріоритетом інтересів суспільства в  цілому. Влада та регіональні заклади охорони здоров’я мають докласти  всіх можливих зусиль для зменшення впливу негатив¬них наслідків Чорнобильської катастрофи.