Книжкова виставка у бібліотеці РІ КУП НАНУ до Дня Чорнобильської трагедії
У ніч з 25 на 26 квітня 1986 р. сталася найбільша техногенна катастрофа ХХ сторіччя – аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС), розташованої у м. Прип’ять Київської області. Масштаби цієї події набули характеру велетенської екологічної катастрофи, що зачепила життя десятків мільйонів людей в Україні та в сусідніх країнах. Це 35 тисяч забраних життів, це мільйони людей, які постраждали від радіації. Це виведена з господарського обігу частина території України – сільськогосподарські землі , лісові масиви та водоймища – мертва зона, «зона відчуження» в 2712 кв. км.
І от через 37 років після вибуху на четвертому енергоблоці, в перші дні військового вторгнення Росії, територія Чорнобильської АЕС була зайнята та обстріляна, це показало цілому світу в особливий спосіб, що готовність стерти Україну в цій війні з лиця землі не має меж. Чорнобильська атомна електростанція перебувала під контролем російських військ із 24 лютого до 31 березня 2023 року. Лише 20 березня Україні вдалося провести часткову ротацію персоналу атомної електростанції та евакуацію осіб, які там перебували.
26 квітня є днем пам’яті про саму катастрофу і загиблих в ній, а також героїзму працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків і всіх людей, причетних до ліквідації наслідків аварії.
Для вшанування їх пам’яті в читальній залі бібліотеки Рівненського інституту Київського університету права НАН України організована тематична книжкова виставка «Земля, обпалена атомом», матеріали якої висвітлюють причини та жорстокі наслідки аварії.