Концепція майстер-класів Київського університету права Національної академії наук України
В.о. ректора КУП НАНУ,
доцент, к.ю.н.
Бошицький Ю.Л.
Якість освітянських послуг, організація навчального процесу та наукової діяльності нашого університету сьогодні і в майбутньому повинні відповідати інформаційно-технологічним стандартам освіти ХХІ століття та рівню сучасних світових досягнень в галузі юриспруденції. Це аксіома !
При відсутності відповідних кваліфікаційних вимог рівень підготовки студентів університету може відповідати не сучасним стандартам, а тільки реальному потенціалу бібліотечного фонду, доступу до віртуальних джерел, фахової готовності певних викладачів постійно знаходити матеріал для оновлення власних курсів і технологічно використовувати це в навчальному процесі та науковій роботі зі студентами. Саме сучасні джерела за умов їх використання студентами підсилюють індивідуальні стратегії успішності кожного.. Конче важливу роль відіграє в цьому контексті готовність сучасних юридичних вузів до інформаційної презентації власних досягнень, напрямків пошуку партнерів, залучення кращих вітчизняних та зарубіжних правознавців, успішних та визнаних практиків в сфері права до навчального процесу.
Київський університет права НАН України є унікальною для освітнього простору України формою поєднання юридичної науки і освіти, своєрідним науково-освітнім комплексом в сфері юриспруденції. Така інтеграція освіти і науки дозволяє готувати фахівців юристів європейського рівня, відповідно до принципів і засад Болонського процесу. Концепцією функціонування університету є поєднання (інтеграція) фундаментальних теоретичних досліджень в галузі права та вищої юридичної освіти. Послідовне втілення даної концепції та впровадження вимог Болонського процесу в діяльності Київського університету права НАН України зумовило запровадження в університеті інноваційної моделі навчання майстер-класів у галузі правознавства.
В провідних країнах світу Майстер-класи є однією із найефективніших форм отримання нових знань поряд із традиційними формами навчання. Основними перевагами майстер-класів є поєднання активних форм навчання з використанням сучасних інформаційних технологій, індивідуальної роботи, набуттям та закріпленням практичних знань та навичок. Висока ефективність такого підходу підтверджується науковими дослідженнями у сфері соціальної й педагогічної психології та різноманітними соціологічними моніторингами.
Майстер-клас – це модель викладання будь-якої дисципліни високо авторитетними педагогами або визнаними в своїй галузі висококваліфікованими фахівцями. Майстер – клас – це одна з сучасних форм навчання студентів, яка направлена на підвищення якісного рівня вищої юридичної освіти і посилення її конкурентоспроможності, привабливості і ефективності.
Концепція майстер-класів в Київському університеті права НАН України, явище нове, однак, враховуючи його перспективність, буде отримувати всіляку підтримку керівництва вузу. Майстер-класи будуть проводитися регулярно, паралельно з вивченням певного навчального предмету. На наше переконання, це сприятиме формуванню інформаційної обізнаності студентів та викладачів з сучасними реальними дослідження науковців та напрацюваннями практиків України та зарубіжних країн, вмінню використовувати інформаційні джерела та перетворювати їх на підґрунтя розробки власних та консолідованих теоретичних і прикладних проектів, що в свою чергу буде сприяти створенню нових власних інформаційних ресурсів, інтеграції університету до світового інформаційного та науково-дослідницького простору.
До участі в майстер-класах КУП НАНУ будуть запрошуватися найкращі вітчизняні спеціалісти різних галузей права, зокрема, це провідні вчені-правознавці Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, а також авторитетні юристи-практики, вчені та викладачі юридичних вузів із зарубіжних країн.