КРУГЛИЙ СТІЛ «ДЕРЖАВОТВОРЧІ КОНЦЕПЦІЇ В ПОЕЗІЇ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА»

9 Березня, 2023

8 березня 2023 року у Рівненському інституті КУП НАНУ відбувся круглий стіл «Державотворчі концепції в поезії Тараса Шевченка», приурочений вшануванню пам’яті національного генія України Тараса Шевченка. Відкриваючи зустріч, модератор заходу директор РІ КУП НАНУ Іван Вєтров, підкреслив вагомість кожного Шевченкового слова, його красу та велич, а також його насиченість державотворчими ідеями, які і донині не втратили своєї сили. Предметом аналізу завідувача кафедри загальнотеоретичних правових та гуманітарних дисциплін Віктора Ткачука були державно-правові погляди Шевченка, спроектовані у трагічний вимір нашого сьогодення. На рецепції Шевченкового слова у сучасному українському світі сконцентрувала свій виступ доцент кафедри загальнотеоретичних правових та гуманітарних дисциплін Стефанія Українець. До виступів також долучилися студенти Ірина Мельник, Дарія Михнюк, Катя Степанець, Аліна Галуза, Поліна Щур, Кароліна Ковалик, Юля Міньковська, Анастасія Харченко, Віталіна Черепанова, які не тільки декламували поезію Шевченка,  а й висловлювали власну інтерпретацію прочитаного, порушуючи важливі для українського суспільства проблеми самоідентичності, свободи, національної гідності та державного будівництва.

35.jpg

38.jpg

41.jpg

42.jpg
37.jpg
 40.jpg

Важливо, що співорганізаторами круглого столу стала Рівненська обласна організація Національної спілки письменників України та Рівненське обласне об’єднання  Всеукраїнського товариства «Просвіта». Звертаючись до присутніх, в.о. голови Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України Валентина Люліч наголосила на необхідності творчої співпраці із закладами освіти та непересічних ідей Шевченкової поезії, які живлять нині Україну. На зустрічі пролунали проникливі рядки поезій  Світлани Мейти, Тамари Бацмай, Стефанії Українець. Валентина Люліч та Лідія Гольонко репрезентували співану поезію, що надала проведеному заходу особливого колориту.

36.jpg
34.jpg

Важливо, що круглий стіл проходив на фоні виставки творів Тараса Шевченка, що була підготовлена завідувачем бібліотеки Оксаною Сіончук, та просвітянською виставкою автопортертів Тараса Шевченка.