Круглий стіл для учнів 9-11 класів ЗОШ с. Берестя Дубровицького району

29 Листопада, 2012

27 листопада 2012 року в с. Берестя Дубровицького району, на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів, відбувся круглий стіл на тему «Попередження злочинності серед неповнолітніх». У заході взяли участь: директор, заступник директора із виховної роботи, вчителі історії та правознавства учні 9-11 класів школи, викладачі та студенти РІ КУП НАНУ. Круглий стіл відбувався в рамках договору про співробітництво між КУП НАНУ та Берестівською ЗОШ І-ІІІ ступенів від 11.10.2012 року.
     Після вітального слова директора школи В.В. Гаврильчик, виступив  ст. викладач РІ КУП НАНУ В.Б. Дмитрук, який розкрив основні причини злочинності серед неповнолітніх, підтвердивши свої слова статистичними даними. Наступні доповідачі, студенти IV курсу РІ КУП НАНУ: Ірина Сидорук та Євгенія Ступчук охарактеризували підстави застосування до неповнолітнього кримінальної відповідальності, види покарань, а також наголосили на правових наслідках судимості; Михайло Гончар зупинився детальніше на превентивних заходах попередження злочинності серед неповнолітніх, зосередивши увагу на значній ролі, яку відіграє школа у боротьбі зі злочинністю.
     Після завершення доповідей відбулося конструктивне обговорення теми. Зокрема учнів цікавило, які органи можуть застосовувати покарання, чим відрізняється адміністративна відповідальність від кримінальної, яку відповідальність несуть батьки за дії своїх неповнолітніх дітей, тощо. Окрім правових проблем, майбутні абітурієнти цікавились питаннями вступу на навчання до Рівненського інституту Київського університету права НАН України.
     Засідання круглого столу завершилося екскурсією по новій ЗОШ с. Берестя, яку провела директор, продемонструвавши прекрасні умови для навчання учнів та роботи вчителів.
     Студенти і учні висловили бажання про продовження таких заходів у майбутньому, що сприятиме підвищенню рівня правового виховання підростаючого покоління і допоможе зорієнтуватися з вибором професії.