Круглий стіл на тему «Сучасна правова реальність: теоретичне осмислення й практичні завдання» відбувся у стінах Рівненського інституту КУП НАНУ

27 Жовтня, 2021

Виклики сьогодення у правовій сфері є неабияким випробуванням як для представників органів юстиції так і для органів місцевого управління й місцевого самоврядування. Круглий стіл, який відбувся у конференц-залі Рівненського інституту Київського університету права НАН України об’єднав запрошених гостей, викладачів та студентів у пошуку відповідей на питання щодо розвитку територіальних громад, надання соціальних послуг та майбутнього юриспруденції.

dsc_0984.jpg
 dsc_1017.jpg
dsc_1024.jpg

Спікерами заходу виступили директор КЗ «Рівненський обласний соціальний центр надання послуг з оздоровлення дітей» Рівненської облради Оксана Фурманець та депутат Рівненської обласної ради, заступник начальника з правових питань відділу забезпечення діяльності керівництва Рівненської обласної ради Юля Назарець, які у своїх виступах висвітлили проблеми, з якими стикнулися об’єднані громади після реформи децентралізації. Нагадаємо, ця реформа, передбачає передачу повноважень і фінансових ресурсів їх реалізацію та відповідальності за їх використання від центральної влади органам місцевого самоврядування, тобто тому керівництву (місцевим радам та їх головам), яке жителі територіальних громад самі собі виберуть. Вихідним пунктом реформи є усвідомлення того, наголосила Юля Назарець, що на місцях краще орієнтуються у локальних проблемах і ефективніше можуть використати кошти на їх вирішення. Щоправда відсутність досвіду, стратегічних підходів, а іноді й просто відсутність розуміння сутності проблем, призводять до того, що фінансові питання наповнення бюджетів залишаються актуальними для більшості громад.

dsc_1027.jpg

dsc_1028.jpg

dsc_1030.jpg

Своєю чергою, директор Рівненського обласного центру перепідготовки і підвищення кваліфікації органів державної влади Тетяна Янчик ознайомила присутніх з роботою установи, розповіла студентам про необхідність отримання актуальних знань та запросила до співпраці колектив РІ КУП НАНУ.
   У заході також взяла участь Ірина Токарець, провідний юрисконсульт Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Рівне, яка є випускницею РІ КУП НАНУ і з теплотою згадує проведені тут рокі. У своєму виступі Ірина Токарець обґрунтувала, що назріла необхідність переосмислення взаємодопомоги держави та особи, принципів їх взаємодії, а також вироблення нової концепції функціонування однієї з найважливіших ланок, як захист, і його правовий прояв – соціальне забезпечення. Це своєю чергою, вимагає радикального перегляду існуючої нормативно-правової основи організації та діяльності такої функції держави.

dsc_1042.jpg

Захід відбувся за організаційного забезпечення завідувача кафедри загальнотеоретичних дисциплін РІ КУП НАНУ Олени Матвійчук. За підсумками зустрічі була досягнута домовленість після зняття карантинних обмежень продовжити дискусію на конференції «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні», яка буде проведена  у стінах інституту в квітні 2022 року кафедрами спеціальних юридичних дисциплін та загальнотеоретичних правових дисциплін.