Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

Круглий стіл «Запобігання та протидія домашньому насильству та насильству за ознакою статі» відбувся у Рівненському інституті КУП НАН України

3 Грудня, 2021

   Щорічно у період від 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства у сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. У контексті цієї кампанії у Рівненському інституті КУП НАН України відбувся круглий стіл на тему «Запобігання та протидія домашньому насильству та насильству за ознакою статі».

dsc_1438.jpg

dsc_1449.jpg

dsc_1440.jpg


   Відкрив захід директор РІ КУП НАН України Володимир Якимчук, наголосивши, що домашнє насильство та насильство за ознакою статі є одним із проявів порушення прав людини та однією з найбільш гострих соціальних проблем. Своєю чергою, директор Рівненського обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Василь Овдіюк зазначив, що проблема насильства в сім’ї дуже актуальна для українського суспільства, оскільки кількість сімей, які потерпають від нього з кожним роком зростають. Значна кількість людей стоїть на обліку у правоохоронних органах за вчинення домашнього насильства. Причинами можуть бути зловживання алкоголем чи наркотичними засобами, психічні розлади, соціальний та економічний стан, безробіття тощо. Присутні викладачі та студенти обговорили питання щодо запобігання домашньому насильству, а також як діяти у ситуації домашнього насильства. Студенти активно задавали питання і пропонували правові вирішення із складних життєвих ситуацій при загрозі домашнього насильства.

dsc_1483.jpg

dsc_1475.jpg

dsc_1463.jpg

     Відзначимо, що у 90% випадків найбільше від домашнього насильства страждають жінки та діти. У сім’ї одночасно можуть зустрічатися декілька видів домашнього насильства, воно може зачіпати всіх членів родини. За декілька років в Україні ухвалено низку законів та внесено зміни до чинних, запрацював Єдиний державний реєстр випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Також хочемо нагадати, що 7 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», в якому запроваджено комплексний підхід та визначено систему заходів щодо запобігання та протидії фізичному, психологічному та сексуальному насильству в сім’ї. Таким чином, законодавство визначає необхідність нових заходів, які можуть бути застосовані до кривдника у разі здійснення ним домашнього насильства, або погрози його здійснення. Такі заходи мають захищати осіб, які постраждали від домашнього насилля та попереджувати таке насилля.
   Модератором заходу виступила завідувач кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін Олена Матвійчук.