Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

Культурологічні акценти у фаховій підготовці юристів КУП НАНУ

31 Березня, 2025

Вони є важливими з огляду на те, що сьогодні особистісне зростання майбутнього правника неможливе поза межами мистецтва. Саме тому особливий акцент в університеті поставлено на реалізації  мистецько-правового проєкту «Інтелектуальна власність в Україні: перлини сучасного мистецтва», ініціатором якого є ректор професор  Юрій Бошицький.  Його метою є поєднати професійну діяльність із загальноцивілізаційними цінностями. В університеті створено  належне освітнє середовище, насичене інтелектуальними та культурологічними імпульсами, що стимулюють освітній процес, сприяють професійній комунікації, спонукають до творчості та відкриттів.

У  рамках цього проєкту постійно відбуваються вернісажі майстрів пензля. Так, виставка робіт відомого художника України Василя Вовчка довела непересічність таких заходів. Достатньо сказати, що на її закритті були присутні ті, хто творить сучасну Україну: діячі культури та мистецтва, відомі юристи, зарубіжні дипломати, жінки-воїни, волонтери, зокрема поети та просвітяни Павло Мовчан та Дмитро Стус, ректор Міжнародної академії екології та медицини Іван Ставицький, перший заступник голови товариства «Просвіта» Георгій Філіпчук, член Президії НАНУ Ярослав Яцків, доктор педагогічних наук, провідний науковий співробітник відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України Наталія Філіпчук тощо. Наскрізною у виступах почесних гостей стала думка про те, що у контексті художнього буття увиразнюються такі поняття, як спосіб мислення, ментальність, ідеали й цінності, установки та професійні орієнтири юриста.

Саме тому культорологічний акцент постає в університеті одним ізголовних елементів моделювання професійного образу сучасного правника іє елементом творення його особистості. Прикметно, що наслідком резонансу,що був викликаний мистецькою подією в університеті, стала публікація упрестижному виданні «Слово Просвіти», яке відтворює тенденціїформування громадської думки в Україні.