КУП НАНУ провів Міжнародну науково-практичну конференцію у Словаччині та Угорщині
Вища освіта останнім часом стала менш якісною, переважна більшість випускників вищих навчальних закладів виявляються не конкурентоспроможними на Європейському ринку праці, випускникам східноєвропейських університетів тут пропонують просто фізичну роботу. Це спонукало провідні університети Європи та України об’єднати свої зусилля та провести ХХІV Міжнародну науково-практичну конференцію присвячену інтернаціоналізації вищої освіти в європейський освітній простір. Нині розвиток вищої освіти підпорядковується законам ринкової економіки і актуальним завданням стає пошук інноваційних форм і методів підготовки юристів: від розроблення і введення в навчальні плани нових перспективних дисциплін до впровадження інноваційних методик викладання правничих наук. Заслуговують на увагу механізми та новітні технології, які допомагають готувати висококваліфікованих, конкурентоспроможних правників, здатних виконувати складні науково-дослідні, фахово-прикладні й творчі завдання. Ось чому конче важливо знайти найбільш ефективні шляхи модернізації й підвищення якості сучасної юридичної освіти. Але в умовах конкуренції численних ВНЗ, які готують юристів, проблема методики викладання є вкрай важливою. Адже поява багатьох варіантів юридичної підготовки вимагає від кожного ВНЗ юридичного профілю вирішення проблем пошуку власного, на рівні сучасних світових вимог, шляху подальшого розвитку. Вони вирішують: або стати конкурентоспроможними на ринку освітніх послуг або втратити таку конкурентоспроможність. Усе це надає проблемі підготовки висококваліфікованих фахівців нагальний актуальний характер та ставить її в центр академічної політики кожного університету.
Одним із важливих аспектів формування сучасного юриста в Київському університеті права Національної академії наук України є наукова діяльність. Її метою є пошук талановитої молоді та залучення її до наукових розробок вузу. Саме таким чином студенти отримують підготовку до вступу до аспірантури та формується викладацький склад університету. Особливого значення для вузу мають щорічні міжнародні науково-практичні конференції, які проводяться два рази в рік за межами України. Так, вже стало традицією проведення Київським університетом права Національної академії наук України міжнародної науково-практичної конференції спільно з Закарпатським державним університетом, Національною академією педагогічних наук України, Мішкольським університетом (Угорщина), Академічним товариством ім. М. Балудянського (Словаччина) на тему: «Проблеми інтернаціоналізації університетської освіти в умовах європейської інтеграції», яка відбулася у Словаччині та Угорщині (з 8-11 травня 2012 р.)
Тематика конференції надзвичайно сучасна та актуальна, оскільки євроінтеграційні процеси України охоплюють і вищу освіту. Перед освітянами постає першочергове завдання – побудувати систему професійної освіти в контексті вимог і можливостей ХХІ сторіччя, одночасно врахувавши національні інтереси та ідеали людського розвитку. Такий підхід вимагає осучаснення законодавства в галузі освіти, підвищення якості вищої освіти та науки та модернізацій усіх її ланок. Саме розгляду цих проблем була і присвячена дана міжнародна науково-практична конференція. У роботі конференції взяли участь провідні науковці та освітяни різних навчальних закладів України, Словаччини, Угорщини, Румунії, Польщі, Чехії, а також, провідні юристи, економісти, представники технічних спеціальностей та ІТ технологій. Робота конференції проходила у два етапи: пленарне засідання та робота секцій. 9-го травня розпочалося пленарне засідання в актовому залі Мішкольського університету (Угорщина), де кожен почесний член президії, а саме: Бошицький Ю.Л. ректор Київського університету права НАН України, Ващук Ф.Г. ректор Закарпатського державного університету, Бабурін С.М. ректор Російського державного торгово-економічного уніврситету, Патко Дюла ректор Мішкольського університету, Міхал Вархола президент Академічного товариства ім. М. Балудянського мали нагоду привітати учасників з початком роботи конференції та урочисто відкрити захід.
10-го травня секційну роботу було продовжено вже у Словаччині, де були обговорені такі питання: Особливості дистанційної юридичної освіти в умовах євроінтеграції; шляхи модернізації освітньої діяльності в контексті вимог Болонського процесу; перспективи юридичної освіти в Україні; інноваційні механізми модулів виробничої техніки і методика їх проектування при навчанні студентів; диверсифікація програм другого циклу підготовки педагогічних кадрів та багато інших актуальних питань. Особливістю такого заходу є залучення до наукових форумів і студентської молоді, так студенти виступили з цікавими доповідями з питань, які є актуальними в умовах сучасного розвитку суспільства, також вони піднімали і питання репутації вищих навчальних закладів та висували конкретні пропозиції підвищенні її рівня та застосування методів на практиці. Робота студентської молоді також характеризувалась активним обговоренням доповідей, виробленням практичних рекомендацій щодо вдосконалення якості освіти та організації навчального процесу на національному та міжнародному рівнях. В рамках конференції вже традиційним стало і проведення міжнародної науково-технічної виставки-презентації, яка сприяла формуванню наочного уявлення про навчальні заклади та обміну досвідом, зокрема, щодо способів презентації університетів. На цій виставці Київський університет права НАН України був гідно презентований новими освітніми технологіями та видавничою справою та отримав міжнародний диплом з відзнакою. Окрім плідної наукової роботи конференції гостинні словацькі та угорські колеги запропонували її учасникам цікаву культурно-пізнавальну програму та організацію дозвілля, що дало змогу ознайомитися із культурною спадщиною м. Кошиця та м. Мішкольца. Учасники конференції мали можливість пройтися старими вулицями цих міст, ознайомитися з архітектурою, культурними та історичними пам’ятками словацького та угорського народів. На завершення роботи конференції відбулося нагородження переможців міжнародної виставки, вручення міжнародних дипломів за кращі наукові доповіді та конкурсу студентських наукових робіт. Від Київського університету права НАН України дипломи отримали: проректор з наукової роботи Чернецька О.В., завідувач відділення міжнародного права Дей М.О., та студенти Берлінова Т. та Дасюк Н.
На думку керівництва КУП НАН України, сучасний розвиток вищої освіти в Україні вимагає від навчальних закладів активної роботи в межах єдиного Європейського освітянського простору на основі принципів Болонського процесу. Враховуючи ґрунтовні зміни в уніфікації та гармонізації національних освітніх систем стосовно європейських вимог, а також з огляду на свою концепцію поєднання науки та освітньої діяльності, Київський університет права поетапно запроваджує в своїй діяльності сучасні інноваційні програми і моделі, які націлені на вдосконалення навчального процесу та інтеграцію до єдиного Європейського простору вищої освіти.
Оптимізація навчальної, наукової та виховної роботи в Київському університеті права Національної академії наук України в зазначеному вище контексті розвивається і набуває нових досягнень у підготовці висококваліфікованих правників для країни.