Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

КУП НАНУ провів студентську міжнародну науково-практичну конференцію в Словаччині

25 Листопада, 2010

      Ні для кого не секрет, що корисне вдвічі корисніше, коли воно поєднане з приємним. Напевне саме таким принципом керувалися організатори Восьмої міжнародної науково-практичної конференції для студентів та аспірантів «Важливі питання модернізації вищої освіти та науки: проблеми, ідеї, інновації», що проходила з 16 по 19 листопада 2010 року у Словаччині та Угорщині, поєднавши засідання з обговорення важливих питань та ознайомчі екскурсії.
      
Відкриття конференції проходило у м. Мішкольц, Угорщина на базі Мішкольського університету, який славиться своєю давньою історією та бібліотекою-музеєм, що знаходиться у стінах цього університету. Власне це левова частка 45 тисячного фонду книгосховища Шельмеци, що створювалося при Шельмецькій гірській та лісовій академії, попередниці Мішкольського університету, за період з 1735 по 1918 рік. У спеціально влаштованому приміщенні зберігаються не лише раритетні видання, що стосуються гірничої справи, але й зразки мінералів та металів, серед яких камінчики чистого золота, добутого декілька сотень років тому. Саме до цієї величі знань та мудрості мали можливість долучитися студенти КУП НАНУ. Цікавим досвідом було ознайомлення з принципом дії Маятника Фуко, що також розташований в одному з корпусів Мішкольського університету. Зміна ним траєкторії руху доводить, що земля обертається. Нам навіть дозволили провести експеримент і таким чином відчути себе науковцями в галузі фізики.

      
Прийнявши участь в урочистому відкритті конференції та ознайомившись з Мішкольським університетом, усі учасники отримали нагоду відкрити для себе саме місто Мішкольц. І хоча за невеликий час, відведений на прогулянку, вдалося лише трошки прочинити дверцята у світ затишних вуличок, чарівних пам’ятників архітектури та історії та неквапливий плин життя тутешніх мешканців, місто Мішкольц встигло завоювати собі місце у наших серцях.


      
Наступного дня нас чекала відповідальна місія – гідно представити університет на засіданні конференції, що проходила у туристичному гірському комплексі «Ягодна», Словаччина, де власне і жили учасники конференції всі три дні, насолоджуючись комфортом та прекрасними краєвидами.
Засідання конференції відкрили представники оргкомітету: Ю.Л. Бошицький, ректор Київського університету права НАН України; Ф.Г. Ващук, ректор Закарпатського державного університету; М. Дубровка, проректор Мішкольського університету; М. Вархола, президент Академічного товариства ім. М. Балудянського. Президію конференції для студентів та аспірантів склали: проректор Закарпатського державного університету В.В. Росул, народний депутат України А.О. Селіванов та голова студентського наукового товариства ЗакДУ Б.С. Шпільма. У роботі взяли участь студенти та аспіранти Київського університету права НАН України, Закарпатського державного університету, Кошицького технічного університету, Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Дніпропетровської державної медичної академії, Європейського університету, Національної академії статистики, обліку та аудиту та ін. Від Київського університету права НАН України на конференції виступили з доповідями-презентаціями «Болонський процес як багатоаспектне явище» – Гавронська Ілона (4 курс) та «Міжнародне співробітництво в сфері юридичної освіти» – Головчук Віталій (3 курс). Доповідачі не лише відстоювали свої ідеї, але й брали активну участь у дискусіях з приводу інших виступів.


      
Після напруженої роботи незайвою стала подорож до історичного центру міста Кошице, другого по величині міста Словаччини. Місто це має багато вічну історію, пишається своєю ошатною архітектурою, а також унікальними традиціями. Так у Кошице щороку проходить марафон, який збирає тисячі учасників з усього світу. Гуляючи вулицями цього міста, які дуже гармонійно розплановані, лише й встигаєш обертати голову зі сторони в сторону аби помилуватися кожним будиночком. Тому до місця проведення конференції ми поверталися сповнені емоцій та вражень в очікуванні урочистостей, присвячених закриттю конференції, де за результатами роботи засідання студенти КУП НАНУ Головчук Віталій та Гавронська Ілона були відзначені міжнародними дипломами за кращі наукові доповіді.



Таким чином, студенти Київського університету права НАН України поверталися на Батьківщину не лише сповнившись вражень, але й збагатившись новими знаннями та отримавши неоціненний досвід представлення своїх ідей на подібних заходах. За що студенти-учасники конференції висловлюють величезну подяку Київському університету права НАН України та зокрема ректору Ю.Л. Бошицькому та науковим керівникам Г.П. Левківській та М.О. Дей.

Студентка КУП НАНУ
Гавронська Ілона