МАЙБУТНЄ ЗДОРОВ’Я НАЦІЇ: РІ КУП НАНУ ДОЛУЧИВСЯ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ
Рівненський інститут Київського університету права НАН України виступив співорганізатором ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Майбутнє здоров’я нації: виклики та можливості». Захід успішно відбувся 18 червня 2026 року у змішаному форматі. Із вітальним словом до учасників форуму звернулася докторка соціологічних наук, завідувачка кафедри загальнотеоретичних правових та гуманітарних дисциплін Олеся Кириленко. Учасники конференції зосередили увагу на розвитку сфери охорони здоров’я та медичної освіти в умовах воєнного стану. Особливий акцент було зроблено на відновленні психічного здоров’я постраждалих від воєнної агресії, а також на досвіді громадських організацій щодо захисту та підтримки громадського здоров’я. Програма конференції відзначалася глибокими та різноплановими виступами.
Зокрема, значний інтерес аудиторії викликала доповідь кандидатки політичних наук, доцентки, заступниці ректора з наукової роботи ПВНЗ «Медико-Природничий Університет» Віри Ярошенко на тему: «Мисленнєва функція мозку людини – унікальна роль в освітньому процесі та біологічному механізмі виживання». Олеся Кириленко представила спільне дослідження на тему «Особливості способу життя жінок під час вагітності: медико-валеологічний аспект». Співавторкою доповіді виступила кандидатка медичних наук, акушерка-гінекологиня вищої категорії, завідувачка Центру «Здоров’я жінки» Дорожньої клінічної лікарні м. Києва Мар’яна Двуліт. За результатами обговорень спільнота дійшла одностайного висновку: благополуччя людини неможливе без належного рівня здоров’я та створення умов для його підтримки. Саме в цьому полягає принцип людиноцентричності розвитку національної системи охорони здоров’я, що є критично важливим у час війни.
У резолюції конференції було підкреслено необхідність подальшої консолідації зусиль органів влади, науковців, освітян, медиків, громадських активістів та медіа заради збереження і відновлення здоров’я української нації.



