Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

Міжнародний інститут енергетичної політики і дипломатії Московського державного інституту міжнародних відносин при МЗС Росії зацікавлений у співпраці з Київським університетом права НАН України

19 Травня, 2009

У рамках розвитку міжнародних зв’язків Київського університету права Національної академії наук України (далі КУП НАНУ) ректор професор Ю. Бошицький і почесний ректор КУП НАНУ академік Ю. Шемшученко відвідали на запрошення ректора професора Салигіна В.І. один з провідних інститутів Російської Федерації – Міжнародний інститут енергетичної політики і дипломатії Московського державного інституту міжнародних відносин при МЗС Росії ( далі МІЕП (МДІМВ).

Ректор КУП НАН України професор Ю. Бошицький і почесний ректор КУП НАН України академік Ю. Шемшученко з офіційним візитом у МІЕП (МДІМВ).

Міжнародний інститут енергетичної політики і дипломатії впродовж багатьох років забезпечує підготовку спеціалістів світового рівня за програмами першої та другої вищої освіти у напрямках міжнародної енергетичної співпраці.
На думку ректора професора Ю. Бошицького співпраця з вищезазначеним навчальним закладом може бути надзвичайно корисною для Київського університету права НАН України. Провідний навчальний заклад Росії здійснює навчальний процес за таким напрямком юриспруденції, як міжнародне торгове право. Цей напрямок юридичної освіти е досить рідкісним не тільки на території України але й у Російській Федерації. Зважаючи на те, що юрист – міжнародник у рамках спеціальності отримує фундаментальну і спеціальну підготовку в напрямку юриспруденції, надзвичайно важливим постає питання вільного орієнтування майбутнього фахівця у всій правовій сфері, як на території України, так і за Ії межами. Тому одним з важливих аспектів в такому розвитку, постає роль обміну не тільки викладацьким досвідом, але й здійснення вільного обміну студентами з метою поширення знань у напрямку правової системи сусідніх держав. Саме створення таких студентських обмінів і було однією з основних з тем для розмови. Також, в ході бесіди ректорами обговорювались такі питання, як можливість впровадження спільної дослідницької діяльності, обміну науковою літературою та інформацією; сумісне видання літератури і публікацій; можливість розміщення наукових публікацій в фахових виданнях сторін; можливість впровадження науково-практичного стажування для викладачів на території партнерського навчального закладу; організація і проведення стажування для студентів; можливості створення єдиних освітніх програм для ВУЗів – партнерів.

 

О.О. Бурлакова,
завідувач відділу міжнародних зв’язків та грантів КУП НАНУ
кандидат філософських наук