18 Червня, 2020

Навчальний 2019/2020 рік завершується приємною подією у науковій роботі: надійшли з друкарні довгоочікувані примірники збірника матеріалів X Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні», яка відбулася 25 травня 2020 р. у  Рівненському інституті Київського університету права НАН України за ініціативи та організаційної підтримки кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін (завідувач кафедри: к.е.н. Матвійчук О.В.) та кафедри спеціальних юридичних дисциплін (завідувач кафедри: к.і.н., доцент Якимчук О.О.).

img_20200617_154302.jpg
 img_20200617_154429.jpg
img_20200617_154329.jpg

У збірнику опубліковано доробок науково-педагогічних працівників Київського університету права НАН України (к.ю.н. Гуріна Д.П., к.ю.н. Перелигіна Р.В., к.ю.н. Софіюк Т.О., к.ю.н. Тарасевич Т.Ю.), Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України (к.ю.н. Воротіна Н.В., к.ю.н. Костецька Т.А.), Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (к.ю.н. Кравчук В.М., к.п.н. Кравчук М.А., к.ю.н. Крикунов О.В.), Тернопільського національного економічного університету (д.ю.н. Теремецький В.І.), Національного авіаційного університету (д.ю.н., професор Бородін І.Л.), Національного університету водного господарства та природокористування (к.б.н. Володимирець В.О., к.і.н. Клинова-Дацюк Г.Д. та ін.), Національного університету «Острозька академія» (д.філос.н. Петрушкевич М.С., к.ю.н. Блащук Т.В., к.ю.н. Гонгало С.Й., к.і.н. Марчук В.С.), Рівненського державного гуманітарного університету (к.е.н. Берташ Б.М., к.і.н. Кузьма Т.М., к.і.н. Прищепа О.П. та ін.), ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» (д.філос.н., професор Матвійчук А.В., к.е.н. Глушкова Т.С., к.ю.н. Ткачук В.Є.) та організатора заходу – Рівненського інституту КУП НАН України (к.ю.н. Денісова Г.В., к.е.н. Матвійчук О.В., к.і.н. Якимчук О.О. та ін.).

До роботи конференції долучилися юристи-практики. Серед авторів публікацій: судді Дубенського міськрайонного суду (Жуковська О.Ю.), Рівненського міського суду (к.ю.н., голова суду Денисюк П.Д.),  Рівненського окружного адміністративного суду (Гломб Ю.О.), Північно-західного апеляційного господарського суду (к.ю.н. Розізнана І.В.), судді у відставці:  к.ю.н., заслужений юрист України Штогун С.Г. (Острозького районного суду, Київського окружного адміністративного суду) та Шеремет А.М. (Рівненського апеляційного суду); керівні працівники прокуратури Рівненської області (к.ю.н. Ольшанецький І.В.) та Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області (Нижник Г.П.); працівники органів юстиції (заступник начальника Західного міжрегіонального управління у Рівненській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Сальчук О.А. та директор Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Негрей А.С.); експерти Рівненського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (Бордюк А.І., Матвійчук А.Д., Іщик О.О.) та працівники органів державної влади (державні службовці Харківської та Хмельницької обласних державних адміністрацій – к.ю.н. Васильєв С.В. і Андрощук Т.М. відповідно).
     На шляху до здобуття наукових ступенів кандидатів наук матеріали дисертаційних досліджень у публікаціях, що розміщені у збірнику, виклали аспіранти Київського університету права НАН України (Бордюг Т.О., Вішар Ю.Ю., Гломб Ю.О., Гуцол В.В., Кузьмич І.І., Семенюк І.М., Юсубов К.В.), Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України (Шокрута В.А.), Львівського національного університету імені Івана Франка (Дячук О.А.), Національного університету «Острозька академія» (Нижник Г.П., Орловська Я.Б., Шеремет А.М.), Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (Боровець М.А.), Університету митної справи та фінансів (Соколов А.О.), ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» (Матвійчук В.А.).
    Автори публікацій виклали у своїх статтях власні погляди про проблеми та перспективи розвитку різних галузей матеріального і процесуального права, судову практику у окремих категоріях цивільних, господарських, адміністративних та кримінальних справ, проаналізували загальні тенденції і сучасний стан реформування судової гілки влади, органів юстиції та прокуратури.
    Перші кроки у науковій діяльності зробили студенти Київського університету права НАН України, Рівненського державного гуманітарного університету, Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» та Рівненського інституту Київського університету права НАН України.
    Сподіваємося, що майбутні фахівці-випускники Рівненського інституту 2020 року (Євгенчук Ю.М., Озеруга К.М., Попович О.Ю., Петренко Я.С., Рубець В.А., Сак К.С., Сафронова А.Г., Трохимчук А.М.), які долучилися до участі в конференції та підготували матеріали до друку, гортатимуть сторінки збірника з приємними спогадами про alma mater.
   Адміністрація Рівненського інституту Київського університету права НАН України вдячна всім авторам публікацій та учасникам X Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні» і сподівається на плідну співпрацю та участь у наступних заходах навчального закладу.