Онлайн-презентація книги американської письменниці Діани Акерман за участю представників РІ КУП НАНУ
В рамках тісної співпраці Рівненського інституту Київського університету права НАН України з Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою 24 листопада 2021 року студенти інституту долучились до онлайн-презентації книги американської письменниці Діани Акерман «Дружина доглядача зоопарку», подарованої книгозбірні з – поміж інших декількох сотень Українським інститутом книги. На презентації були присутні також завідувач кафедри гуманітарних дисциплін РІ КУП НАНУ Стефанія Ярославівна Українець та завідувач вузівської бібліотеки Оксана Пилипівна Сіончук. Ведучою заходу стала провідний спеціаліст відділу іноземної літератури Галина Дроздюк.
Бібліотекар захопливо розповідала, як Діана Акерман з безкінечним співчуттям до своїх героїв втілила істинну історію війни та величі людського духу. Події, що відбуваються і розповідаються автором на сторінках цієї книги справжні. За часів Другої світової війни хранителі зоопарку в Варшаві врятували сотні людей від нацистських рук. Подружня пара, Ян та Антоніна Жабинські переховували три сотні біженців в порожніх клітках для тварин. Дайан Акерман провела велику дослідницьку роботу цієї маловідомої до сьогоднішнього дня сторінки історії, що зберігалася в архівах історії Польщі і чудово відтворила її в своїй дивовижній художній роботі. Одночасно з подіями, що мали місце безпосередньо на території зоопарку, автор досліджує тривожні нав’язливі ідеї, які стоять в основі нацизму.
Учасників презентації зацікавила інформація про те, що в березні 2017 року на всі світові екрани вийшов одноіменний історичний військовий фільм режисера Нікі Каро з Йоханом Хелденбергом, Джесікою Честейн і Даніелем Брюлем в головних ролях. Сценарій фільму написаний Анджелою Воркмен за мотивами книги Діан Акерман.
Сподіваємося, що розповідь пані Галини спонукатиме багатьох до прочитання цієї книги, адже такий матеріал завжди викликає бурю емоцій і віру в те, що навіть серед хаосу, руйнувань і війни завжди знайдуться люди, які ставлять порятунок чужих життів вище за свій власний страх. Часто такі люди залишають у світовій історії більше слідів, ніж багато правителів держав.
Наостанок Стефанія Ярославівна Українець від імені всіх представників РІ КУП НАНУ подякувала Галині Дроздюк за змістовну, цікаву, емоційно насичену презентацію та висловила впевненість у подальшій плідній співпраці.