Основи бібліографічних знань- студентам РІ КУП НАНУ

4 Травня, 2023

Суттєвим внеском у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, спроможних орієнтуватися у великому масиві інформації, є вдосконалення вмінь студентів чітко формулювати інформаційний запит, володіти алгоритмом інформаційного пошуку та знання методики оформлення списків використаної літератури до наукових робіт. Саме останній пункт найбільше цікавить студентів ВНЗ, аспірантів, науковців, адже це- важлива частина процесу написання будь-якої науково-дослідної роботи, яка дозволяє автору документально підтвердити достовірність і точність цитованих матеріалів , характеризує ступінь вивченості конкретної проблеми автором, представляє самостійну цінність як довідковий апарат для інших.

_viber_2023-05-04_16-04-52-065.jpg

_viber_2023-05-04_16-04-32-351.jpg

_viber_2023-05-04_16-04-43-275.jpg

Аби допомогти студентам розібратись із схемою бібліографічного запису, переліком державних стандартів та змінами до них, варіантами розташування бібліографічних записів у залежності від характеру наукової роботи, завідувач бібліотеки Рівненського інституту Київського університету права НАН України Оксана Сіончук провела лекцію для другокурсників інституту, під час якої детально розбиралися приклади бібліографічних записів, черговість документальних джерел у списку (для юридичної літератури вона специфічна), правильність опису інтернет- видань та інше.
   Приємною була атмосфера взаєморозуміння й активної участі студентів, які, окрім бібліографічних норм, цікавились особливостями написання курсових та бакалаврських робіт загалом, переліком конкретних інформаційних послуг, які може забезпечити в цьому бібліотека вишу,  питаннями академічної доброчесності тощо.
   Висновки однозначні: такі зустрічі сприяють не тільки поглибленню інформаційних знань студентів, а й зростанню їхньої мотивації для подальшої наукової роботи.