Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

Підписано угоду про співпрацю з Європейською організацією публічного права (Греція)

23 Вересня, 2010

     За ініціативи Європейської організації публічного права ректор КУП НАНУ, професор Ю.Бошицький та почесний ректор КУП НАНУ академік НАНУ Ю. Шемшученко нещодавно взяли участь у підсумковій міжнародній науково-практичній конференції, присвяченій актуальним проблемам публічного права, а також у заходах присвячених діяльності Європейської організації публічного права (European public law organization – EPLO). Також відбулася двостороння зустріч з керівництвом організації щодо обговорення перспектив розвитку подальшої співпраці.


     
Необхідно відмітити, що EPLO є найавторитетнішою міжнародною науково-освітньою організацією в сфері публічного права, яка об’єднує індивідуальних членів і колективних членів, насамперед науково-освітні установи, які зробили вагомий внесок у розвиток публічного права. Серед іншого, EPLO виступає офіційним радником ООН, ПАРЕ, Європейської комісії у сфері регулювання публічно-правових відносин, постійно консультує Європейський Суд з прав людини, є автором багатьох доленосних правових рішень, які нині формують сучасну основу як системи міжнародного публічного права в цілому, так і визначають стандарти для формування законодавства ЄС та провідних країн світу.


     
Водночас вагому складову діяльності EPLO становлять освітні програми, для чого на базі організації створено і успішно працює відповідна Академія публічного права, яка забезпечує безперервну освіту та підвищення професійної кваліфікації в галузі публічного права для студентів та науковців зі всього світу.

     Захід, в якому взяли участь представники КУП НАНУ, нараховував близько 200 учасників, які представляли практично всі країни Європи та інші світові правові центри.

     Розвиток співпраці в східноєвропейському напрямку є одним з першочергових пріоритетів, при чому одне з центральних місць у цьому процесі повинна зайняти тісна співпраця EPLO з Київським університетом права НАНУ, який, з урахуванням представлених нашими науковцями здобутків, може стати відповідною базою для просування ідей EPLO по всій Україні. Науковців нашого університету запросили до членства в EPLO, а керівництво цієї організації висловило зацікавленість у наукових працях КУП НАНУ та у можливості ближчого знайомства з науковим потенціалом університету.


     
Керівник EPLO, професор Спірідон Флогаітіс та ректор КУП НАНУ Юрій Бошицький підписали Меморандум про співпрацю та взаєморозуміння, в якому сторони окреслили конкретні кроки для розвитку співпраці, центральне місце серед яких посідає створення на базі КУП НАНУ представництва EPLO та участь вузу у роботі EPLO як повноправного колективного члена. Окрім того, сторони висловили впевненість у тому, що одне з центральних місць у розвитку співпраці має посісти питання створення для студентів та молодих науковців КУП НАНУ можливостей для навчання та стажування в EPLO, а також участь університету в наукових програмах EPLO в галузі публічного права.


     
Підписання Меморандуму відбулося в урочистій обстановці за участі освітян, представників юридичних кіл Греції та представників академії наук Греції, які всіляко сприяли та підтримали ініціативу сторін щодо розвитку співпраці. Вважаємо, що цей крок повинен стати добрим прикладом для просування української освіти та науки у світове співтовариство.

Візитівка міста Афіни


Пресс-інформ КУП НАНУ