Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

Підсумки роботи ІІ конкурсної комісії VІІ Національного конкурсу на краще юридичне видання, організованого Світовим конгресом українських юристів і Союзом юристів України

5 Листопада, 2024

Нещодавно відбувся важливий громадсько-професійний захід: VІІ Національний конкурс на краще юридичне видання, організований Світовим конгресом українських юристів і Союзом юристів України, спрямований на підтримку і розвиток юридичної освіти, науки і книговидавничої справи.

Київському університету права НАН України була надана честь виступити однією з базових установ для конкурсних комісій як одній з провідних юридичних установ країни, поряд із Інститутом держави і права ім. В.М. Корецького НАН України; Навчально-науковим інститутом права Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Ужгородським національним університетом.

ІІ конкурсну комісію по розгляду й оцінці юридичних видань VІІ Національного конкурсу на краще юридичне видання за номінаціями: «юридичні підручники», «навчальні посібники (практикуми, курси лекцій, хрестоматії та ін.)» очолив ректор Київського університету права НАН України професор Юрій Бошицький. До складу комісії увійшли провідні вчені-юристи України, серед яких два кандидати юридичних наук та вісім докторів юридичних наук. Варто підкреслити, що робота другої конкурсної комісії по розгляду й оцінці юридичних видань VІІ Національного конкурсу на краще юридичне видання за номінаціями: «юридичні підручники», «навчальні посібники (практикуми, курси лекцій, хрестоматії та ін.)», була високо оцінена організаторами Конкурсу та відзначена Подякою Президента громадської спілки «Світовий конгрес українських юристів» Миколи Оніщука.

За результатами роботи серед понад двадцяти юридичних видань були визначені три переможця в номінації «Юридичні підручники» та три переможця в номінації «Навчальні посібники(практикуми, курси лекцій, хрестоматії та ін.)». Ці видання, перегляд яких пропонується до уваги студентів, аспірантів, викладачів Київського університету права НАН України та усіх, хто цікавиться питаннями права, надійшли до книжкового фонду Наукової бібліотеки КУП НАН України.

В номінації «Юридичні підручники» лауреатами І, ІІ та ІІІ премій стали підручники:


Митне право: підручник / за заг. ред. О.П. Рябченко, Л.М. Дорофеєвої. – Луцьк: Вежа-Друк, 2024. 548 с.

Підручник, який отримав І премію на конкурсі в номінації «Юридичні підручники» є одним з перших, в якому враховано комплексний характер митного права, що охоплює не тільки суто юридичну, а й економічну складові митної справи. Така поліструктурність об’єкту митно-правового регулювання визначила структуру та зміст підручника, що складають шість змістовних модулів, якими охоплено 20 тем. Кожний модуль складається з тем, поєднаних одним предметом, що дозволило висвітлити основні напрямки митно-правового регулювання та його теоретико-правову основу.

В основу підручника покладено теоретичні напрацювання його авторів, сучасне митне законодавство та практика застосування. Видання призначено для здобувачів вищої освіти, аспірантів, викладачів юридичних спеціальностей, наукових і практичних працівників.


Поліцейська діяльність: підручник / С.С. Вітвіцький, В.С. Тулінов, О.М. Мердова та ін.; за заг. ред. С.С. Вітвицького. – Київ: ВД Дакор, 2021. 372 с.

У підручнику – лауреаті ІІ премії на основі досягнень адміністративно-правової науки, сучасного законодавства України і практики його застосування висвітлено основні питання курсу «Поліцейська діяльність». Використано матеріали навчального посібника «Адміністративна діяльність Національної поліції. Загальна частина» з урахуванням змін, що відбулись в законодавстві і діяльності Національної поліції України.

Підручник призначений для здобувачів вищої освіти закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, науково-педагогічних працівників, практичних працівників Національної поліції України, а також усіх, хто цікавиться питаннями поліцейської діяльності.

 


Право Європейського Союзу: академічний курс: підручник: 2-ге вид., допов. і виправ. / В.І. Муравйов, Ю.О. Волошин,; за ред. В.І. Муравйова, Ю.О. Волошина. – Київ-Одеса: Фенікс, 2023. -436 с.

В підручнику, нагородженому ІІІ премією, досліджується широкий спектр питань правового регулювання процесу економічної, політичної і правової інтеграції в рамках Європейського Союзу. Висвітлюється юридична природа Європейського Союзу та його правової системи, діяльність інститутів об’єднання, основні свободи внутрішнього ринку ЄС, напрями діяльності політики ЄС, правові засади зовнішніх зносин Європейського Союзу. Спеціальний розділ присвячено правовому регулюванню відносин України з Європейським Союзом та гармонізації законодавства України з правом ЄС.

Наведено переклади Лісабонського договору про Європейський Союз та Лісабонського договору про функціонування Європейського Союзу, Хартії основоположних прав Європейського Союзу, Договору про асоціацію між Європейським Союзом та Україною, здійснені В.І. Муравйовим.

Робота призначена для викладачів, студентів, аспірантів, наукових та практичних працівників та усіх, хто цікавиться питаннями правового регулювання європейської інтеграції.


В номінації «Навчальні посібники (практикуми, курси лекцій, хрестоматії та ін.)»лауреатами І, ІІ та ІІІ премій стали навчальні посібники:


Міжнародне приватне право. Навчальний посібник. Практикум / В.О. Бажанов, О.О. Білик-Ромащенко, Т.В. Боднар, Е.М. Грамацький, І.А. Діковська, О.О. Кодинець, О.В. Кохановська, Р.А. Майданик, Л.В. Панова, Ю.Д. Притика, Л.І. Радченко, В.В. Цюра; кер. авт.кол. А.І. Дідковська. – Київ: Юрінком Інтер, 2024. 368 с.

Навчальний посібник-практикум (І премія) містить навчальні матеріали для вивчення теорії, аналізу нормативно-правових актів, судової та арбітражної практики з питань міжнародного приватного права. Розрахований на студентів закладів вищої освіти, аспірантів, практикуючих юристів і усіх, хто бажає здобути чи поглибити знання у сфері міжнародного приватного права.


Луць В.В., Великанова М.М. Договори в цивільному праві України: навч. посібник. 2-ге вид., допов. і перероб. – Київ: Юрінком Інтер, 2023.308 с.

Навчальний посібник «Договори в цивільному праві України» (ІІ премія) містить основні положення договірного права. На підставі чинного цивільного законодавства та сучасних наукових концепцій характеризуються загальні засади договірного права, основні види договірних зобов’язань.

Друге видання навчального посібника доповнено положеннями, що узгоджуються із чинним законодавством та сучасною доктриною приватного права. Навчальний посібник підготовлений відповідно до чинного законодавства.

Посібник розрахований на викладачів та студентів юридичних та економічних спеціальностей.


Бусол О.Ю., Романюк Б.В. “Організована злочинність в Україні: визначення, аналіз, протидія: навч.-практ. посібник”. – Київ: Юрінком Інтер, 2022. 256 с.

В інноваційному курсі, який отримав ІІІ премію, розглядаються генезис організованої злочинності в Україні, інституції по боротьбі з організованої злочинністю в Україні, інституції по боротьбі з організованою злочинністю, методи протидії, міжнародна практика. Курс розроблений практичними працівниками правоохоронних органів, які є і науковцями у сфері протидії організованій злочинності і корупції. Значну увагу приділено фоновим явищам організованої злочинності, що відрізняє книгу від попередніх розробок вчених із зазначеної тематики. Кримінологічний матеріал викладено в нестандартній, легкій для сприйняття всіма категоріями читачів формі, з конкретними історичними прикладами та персонажами.

Навчально-практичний посібник призначений для слухачів інститутів післядипломної освіти правоохоронних органів. Може бути корисним для студентів, курсантів, аспірантів, всіх здобувачів закладів вищої юридичної освіти, викладачів з кримінології, кримінального права, кримінально-процесуального права, кримінально-виконавчого права, криміналістики.

Може бути використаний у роботі народних депутатів України, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, інших органів сектору безпеки і оборони України, посольств, журналістів, письменників, громадських організацій та всіх, кого цікавить історія, причини та умови, сучасні методи та напрями боротьби з організованою злочинністю в Україні та світі.


Наукова бібліотека КУП НАНУ